Okunma

Sony, Nintendo’yu Ne Kadar Geçti?


09 Nisan 2009 Perşembe 08:54
Sony, Nintendo’yu Ne Kadar Geçti?

Sony‘nin Nintendo’yla Japonya‘daki mücadelesinde bir ay, nihayet Sony’nin zaferiyle sonuçlandı. Nintendo‘nun yaptığı 99,355 tanelik satış çok güzel görünse de, Sony bu sayıyı geçmeyi başardı. Hem de çok ciddi bir farkla. 2009’un Mart ayında 146,948 tane Playstation 3 sattı ve Wii‘nin satışını %50 oranında geçti. Önceki yılın Mart ayına göre satışı %63 düşen Wii satışlarının, Sony’nin bu zaferinde etkili olduğunu söyleyebiliriz.

:: Wii çılgınlığı bir gün biter mi?

Bilgi için: Playstation
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony, Nintendo’yu Ne Kadar Geçti? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony, Nintendo’yu Ne Kadar Geçti? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony, Nintendo’yu Ne Kadar Geçti? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "