Okunma

Sony OLED TV’lerden Vazgeçti


16 Şubat 2010 Salı 15:30
Sony OLED TV’lerden Vazgeçti

LCD ve Plazma TV‘lerden sonra en büyük icat olarak lanse edilen OLED TV‘ler, teknoloji yarışından çok erken ayrıldı. Sony bugün yaptığı açıklamayla bundan sonra Japonya pazarında OLED TV (Organic LED) üretimi ve satışı yapmayacaklarını duyurdu.

Japonya ünlü teknoloji firmasının hem kuruluş merkezi hem bu ülkenin pazarında büyük bir söze sahipler. Firmanı yetkilileri, LCD ve LED TV teknolojisinin giderek ucuzlarken, OLED ekranların çok masraflı bir hal aldığını belirtti.

Bundan sadece 3 yıl önce Sony yöneticileri dünyanın ilk OLED TV‘sini piyasaya sürerken çok iddialı açıklamalarda bulunmuştu.


Doğa için faydalı olan bu teknoloji ne yazık ki cepler için zararlıydı

Sony üretimi durdurdu ama teknolojiden hala umutlu

Ancak geçtiğimiz yıl, firmanın ürettiği ürünlerin çoğunun satılmaması ve ürün başına 1.400 euroluk fiyat biçilmesi hem tüketicileri hem de teknoloji firmasını rahatsız etti.

Yine de Sony, OLED teknolojisinden vazgeçmiş değil. Firma, mobil cihazlar ve üç boyutlu TV üretimi için bu teknolojiyi geliştirmeye devam edecek. OLED TV’lerin en büyük savunucusunun satışlarını durdurması ise teknolojinin gözden düşmesine neden olabilir.

:: OLED teknolojisi sizce geri dönüş yaşayabilecek mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony OLED TV’lerden Vazgeçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony OLED TV’lerden Vazgeçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony OLED TV’lerden Vazgeçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "