Okunma

Sony Pictures’ın Son Durumu


09 Haziran 2011 Perşembe 10:45
Sony Pictures’ın Son Durumu

Sony’nin PlayStation Network ile başlayan hack’lenme hikayesi, Sony Music derken, Sony Pictures ile devam etmişti. Tam olarak 1 Milyon kullanıcının bilgilerinin çalındığı, bunlar arasında kredi kartı ve şifreler gibi mühim bilgilerin olduğu da söyleniyordu. Ancak bunlar tam olarak gerçeği yansıtmıyormuş. Lulz Sec denen gurup bu durumu biraz abartmış.

Son Durum

Gelen resmi açıklamalara göre 1 Milyon değil, 37.500 kullanıcının bilgileri çalınmış. Üstelik bunlar arasında şifreler ve kredi kartı bilgileri gibi çok önemli datalar yokmuş. Sony şu aralar FBI ile iş birliği içerisinde ve bunu yapanları yakalayıp, gerekli cezayı verme niyetinde.

:: Sony’nin düştüğü durum size neler düşündürüyor?
yazarBurçin Aygün

Teknoloji dünyası'nın amansız takipçisi olan Burçin bir yandan da oyun evreninden de uzak kalmıyor ve tüm haberleri sizler için araştırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Sony Pictures’ın Son Durumu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    zamaninda sony hacklenince ohh iyi oldu ,adamlar nasil yapiyor diyenler simdi ayni grup Türkiye devletinin sitelerini hackliycegini söyleyince ne yapiyorlar cok merak ***** dememisler keser döner sap döner gün gelir hesap döner.

" Sony Pictures’ın Son Durumu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony Pictures’ın Son Durumu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony Pictures’ın Son Durumu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "