Okunma

Sony, Playstation 3 kullanıcılarına geri ödeme yapacak!


18 Mart 2018 Pazar 23:59
Sony, Playstation 3 kullanıcılarına geri ödeme yapacak!

Sony Playstation 3 kullanıcılarına 65$’lık geri ödeme yapacağını açıkladı. Peki Sony Playstation 3 kullanıcılarına geri ödeme yapacak olan Sony’nin bu opsiyonundan hangi modeller yararlanabiliyor ve geri ödeme şartları neler?

Sony, 2006 yılın tanıttığı ilk nesil Playstation 3 modeli için yaptığı tanıtımda, bu modelin aynı zamanda bir bilgisayar olduğunu ve Linux yüklenebileceğini belirtmişti. Fakat bu durum uzun sürmedi ve ilerleyen dönemlerde güvenlik problemleri yarattığı için yaptığı yazılım güncellemeyle birlikte bu özelliği kapatmıştı.

Sony, Playstation 3 kullanıcılarına 65 dolar geri ödeme yapacak!

sony playstation 3 kullanıcılarına geri ödeme yapacak sdn 2

Bu nedenle Sony‘e açılan davada, Sony haksız bulundu ve 65$ geri ödeme yapılmasına karar verildi. 1 Kasım 2006 ile 1 Nisan 2010 arasında ABD’den satın alınmış Playstation 3‘ler için geri ödeme seçeneği mevcut.

Toplam 3.75 milyon dolarlık bütçe hazırlayan Sony, bu geri ödemenin diğer ülkeler için geçerlilik durumuna henüz karar vermiş durumda değil. Bakalım ilerleyen günlerde ülkemizdeki kullanıcıları da kapsayan bir geri ödeme opsiyonu olacak mı?

:: Sony’nin geri ödeme yapması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Sony, Playstation 3 kullanıcılarına geri ödeme yapacak!”

 1. Arda Yilmaz dedi ki:

  Super slim lerde de gecerlimi acaba ins gecerlidir

 2. inci dedi ki:

  65 dolar mı. satsak daha fazla eder 😀

 3. Emre Süngü dedi ki:

  Beklemedeyiz bende halen ps3 super slim var geri ödeme olursa iyi olcak

  1. inci dedi ki:

   satsan 65 dolar etmez mi sence 😀

 4. Haydar dedi ki:

  Amerika da tüm hatalı emisyon veren vw lar iade edildi . Vw gık bile diyemedi ama dünyanın hiçbir başka ülkesinde de ağır bir yaptırım ile karşılaşmadı. Türkiye de ise bırak ödemeyi tamir için cebinizden para çıktı. Bu sağlam örneğe bakarak Amerika dışında herkesin hava alacağını söyleyebilirim. Zaten ps3 ü pc olarak Norveç’te bir üniversite ve Pentagon ( binlerce aldı) haricinde de pek kimse kullanmadı. Bu arada ps3 ün pc özelliği zamanının pc lerine göre çok üst düzeyde idi öyleki Norveçliler ve Pentagon bunları paralel çalıştırp süper bilgisayar yaptılar.

 5. Mehmet dedi ki:

  bendede hala ps3 var

" Sony, Playstation 3 kullanıcılarına geri ödeme yapacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony, Playstation 3 kullanıcılarına geri ödeme yapacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony, Playstation 3 kullanıcılarına geri ödeme yapacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "