Sony’den PlayStation 5 üretimi için dikkat çeken adım


15 Eylül 2020 Salı 10:00
Sony’den PlayStation 5 üretimi için dikkat çeken adım

Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 ile ilgili yeni bilgiler gündeme gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce de PlayStation 5 üretimi ile ilgili alınan yeni kararın detayları ortaya çıktı. Yeni bilgilerden anlaşıldığı kadarı ile Sony, PlayStation 5 için üretim sorunları yaşıyor.

PlayStation 5 üretimi düşürülüyor

Yeni gelen bilgilere göre Sony, 4 milyon adet daha az PS5 üretimi yapacak. Yapılan bu üretim düşüşleri sonrasında Mart 2021 tarihine kadar 11 milyon adet PlayStation 5 üretilebilecek gibi görünüyor.

playstation 5 üretimi

Hatırlatmak gerekirse bir süre önce Sony’nin üretim miktarını artırmak için komponent siparişlerini artırdığı ifade edilmişti. Nitekim bu artışlar ile beraber Aralık 2020 tarihine kadar 10 milyondan fazla PS5 üretiminin tamamlanması planlanıyordu. Ancak yeni iddialara göre Sony, çeşitli üretim sorunları ile karşı karşıya.

Bu sorunlarda yeni oyun konsolunun planlananlardan milyonlarca daha az üretilmesine neden olacak gibi görünüyor. Oluşan bu üretim sorunlarının pandemi sürecinin negatif etkileri olabileceği yönünde de çeşitli bilgiler olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Bunların dışında söz konusu bu üretim sorununun AMD kaynaklı olup olmadığı konusunda ise şu an için net bir bilgi bulunmuyor. Eğer AMD’nin bileşen temininde de sorunlar mevcut ise, benzer bir durum Microsoft’un yeni Xbox Series S ve Series X modellerinin üretiminde de söz konusu olabilir. Ancak bu konuda henüz net bilgiler ortaya çıkmış değil. İlerleyen dönemde yeni bilgiler de ortaya çıkmaya devam edecektir.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Pazarlama taktiğinden başka bişey değil. Ps5 tükenmeden alın gibi bir mesaj olmuş

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Kesinlikle haklısınız çünkü 3 ay içerisinde elindeki stoğu eritmesi lazım bu biraz zor görünüyor malum Xbox x durumları isteksiz ps4 pro kullanıcıları

" Sony’den PlayStation 5 üretimi için dikkat çeken adım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony’den PlayStation 5 üretimi için dikkat çeken adım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony’den PlayStation 5 üretimi için dikkat çeken adım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  2. 2 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  3. 3 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  4. 4 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  5. 5 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  6. 6 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  7. 7 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  8. 8 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  9. 9 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  10. 10 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi