Sony, PlayStation oyun indirme hızını yavaşlattı


24 Mart 2020 Salı 22:45
Sony, PlayStation oyun indirme hızını yavaşlattı

Corona virüsü (covid-19) salgını sebebiyle, insanlar evlerinde daha çok vakit geçirmeye başladı. Bu da internet kullanımının ve trafiğin artmasına sebep oldu. Amazon, Netflix ve YouTube gibi çok sık kullanılan online platformlar, internet hızları yavaşladığı için video kalitelerini düşürme kararı verdiklerini açıklamışlardı. Sony de yeni verdiği bir kararla, Avrupa’da PlayStation‘daki oyun indirme hızını düşüreceğini açıkladı.

PlayStation Oyuncuları

 Yeni karar oyunseverleri üzecek

Oyunseverleri üzecek olan bu kararı Sony CEO’su Jim Ryan, PlayStation Blog’da bir gönderide açıkladı;

” Özellikle eğlenceye ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, video oyunları sayesinde, Dünya çapında bütün oyuncular aileleriyle ve arkadaşlarıyla bağlar kurabiliyor. Sony, internet trafiğini kontrol altında tutarak herkesin platformdan yararlanmasını sağlamak istiyor. Sosyal mesafe uygulayarak evlerinde kalmayı tercih eden kişi sayısının fazla olması nedeniyle doğabilecek internet yoğunluğunu kontrol altında tutmak istiyoruz. Bu nedenle oyun indirirken bazı yavaşlamalar görülebilir. Desteğiniz ve anlayışınız için teşekkür ederiz.”

Jim Ryan Açıklaması

Oyunseverler, bu durumdan rahatsızlık duyacak olsalar da, bu önlemin iyi bir amaç için alındığı bir gerçek.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Sony, PlayStation oyun indirme hızını yavaşlattı”

  1. Anonim dedi ki:

    Beni hız düşüşü etkilemedi. PS4’üm olmadığı için olabilir. Bilemiyorum. Çünkü PS4’üm yok.

    1. Anonim dedi ki:

      Şakacıktan evcilik

" Sony, PlayStation oyun indirme hızını yavaşlattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony, PlayStation oyun indirme hızını yavaşlattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony, PlayStation oyun indirme hızını yavaşlattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "