Okunma

Sony’den PS5 için VR hamlesi


08 Aralık 2019 Pazar 09:06
Sony’den PS5 için VR hamlesi

Oyun konsolu üreticileri gelecek sene çıkaracakları yeni modeller için hazırlıklarına devam ediyor. Sony, eski VR ekipmanlarının PS5 ile uyumlu olacağını duyurmuştu. Şirketin PS5 VR patenti üzerine de çalışma yaptığı ortaya çıktı.

Sony, PS5 VR patenti ile gündeme geldi

Sistem mimarı Mark Cerny, Nisan ayında yaptığı bir röportajda yeni nesil konsolun geriye dönük uyumluluğu hakkında bilgi vermişti. Eski oyunları çalıştırabilme ve VR sistemler ile tam uyumluluk sağlama gibi konularda çalışmalar yaptıklarını belirten Cerny, yeni VR başlık gelip gelmeyeceği konusunda net bir açıklama yapmadı.

Edinilen bilgilere göre şirket, yeni nesil oyunlar ile uyumlu çalışacak VR patenti aldı. Alınan patent firmanın tamamen yeni bir VR sistem üzerine çalıştığını gösteriyor. Patent iki cihazın biri biriyle bağlantı kurmasını sağlayan ve etkileşimi sağlayacak olan bir modülü içeriyor.

Sony, PSVR 2 için PS5 VR patenti aldı

Küre şeklinde iskeletin üzerine konumlandırılmış stereo kamera sistemi ile iletişimi sağlayacak olan cihaz kullanıcıların kafa hareketlerine göre kameraları konumlandırıyor. PSVR 2 ile çok oyunculu sanal gerçeklik sistemleri yaygınlaşabilir.

Çok oyunculu VR oyunları mevcut ancak yeni geliştirilen sistem ile oyunlar eskisine göre daha gerçekçi olacak. Ayrıca PSVR 2 modelinin PS5 lansmanına hazır olması bekleniyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony’den PS5 için VR hamlesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony’den PS5 için VR hamlesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony’den PS5 için VR hamlesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "