Sony rekor kırdığı kazanç raporunu açıkladı


28 Nisan 2021 Çarşamba 10:47
ABONE OL
Sony rekor kırdığı kazanç raporunu açıkladı

Sony, son kazanç raporunda şirketin 31 Mart itibarıyla 7.8 milyon PlayStation 5 konsolu sattığını açıkladı. PlayStation Plus abone sayısı ise yıllık bazda yüzde 14.7 artışla 47.6 milyona yükseldi.

Teknoloji şirketi ayrıca 2020 dördüncü çeyrek rakamlarına göre PlayStation satışında 2020 mali yılı için toplam 3.14 milyar dolar işletme karı ile rekor kırdı.

Sony 2021’de iddiasını sürdürüyor

Sony’nin son kazanç raporu, şirketin 2020 yılı sonuna kadar dünya çapında 4.5 milyon PlayStation 5 cihazı sevk ettiğini ortaya koydu. Bu, Ocak ayından Mart ayına kadar 3.3 milyon birimin sevk edildiği anlamına geliyor.

Bu durumun ayrıca, Sony’nin mevcut üretim kapasitesi hakkında bir fikir verdiği belirtiliyor. Arzın çok gerisinde olan taleple birlikte bir PS5 satın almak hala çok zor.

Bu ayın başlarında NPD, PS5’in hem taşınan birimler hem de toplam dolar harcaması açısından ilk beş aylık kullanılabilirliği boyunca, ABD tarihindeki en hızlı satan konsol olduğunu belirtti.

Ancak NPD’ye göre, 2021‘in ilk çeyreğinde Nintendo ABD’de Sony’nin PS5’ten daha fazla Switch birimi sattı. İlk lansmandan bu yana bir PS5 bulmanın ne kadar zor olduğu düşünüldüğünde, bunun şaşırtıcı olmadığı ifade ediliyor.

Sony ayrıca son çeyrekte fazladan bir milyon PlayStation 4 konsolu satarak, bu sistemin piyasadaki sayısını 115.9 milyon birime çıkardı.

Rakam, önceki yılki 1.4 milyona göre yüzde 28.6 azaldı. Sony’nin raporu, PS5’in dünya çapında PS4’ten biraz daha hızlı sattığını öne sürüyor. Hatırlayacağınız üzere şirket Nisan 2014’te PS4’ün o yıl 7 Nisan itibarıyla 7 milyon adet sattığını duyurmuştu.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
16 gün önce

Stok sorununu halletmedigi surece almayacagim cunku 6000 lik ps5 digitale 10.000 vermem

hakan
hakan
16 gün önce

arkadaş yeni stok ne zaman gelcek buna daire bilgi versenize. PS türküye olarak bir fiyat vermiş o fiyata satılan bir tane ürün yok ülkede ! herkes patates stokçusu gibi ps stokçuluğu yapıyor nasıl ülke anlamıyorum

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
16 gün önce

Arzın çok gerisinde olan taleple birlikte bir PS5 satın almak hala çok zor
Arz çok almak zor nasıl iş

" Sony rekor kırdığı kazanç raporunu açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony rekor kırdığı kazanç raporunu açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony rekor kırdığı kazanç raporunu açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  2. 2 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  3. 3 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  4. 4 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!
  5. 5 Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme
  6. 6 Apple Watch almak için 5 sebep! Apple Watch almak için 5 sebep!
  7. 7 Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler
  8. 8 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  9. 9 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  10. 10 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması