Okunma

Sony Saldırısı Ciddi Bir Planın Parçası


09 Aralık 2014 Salı 06:30
Sony Saldırısı Ciddi Bir Planın Parçası

Geçtiğimiz gün haberini sizlerle paylaştığımız üzere, Sony bir süredir kimliği belirlenemeyen bir hacker grubunun tehdidi altında. Sony’nin sinema kolu olarak bilinen Sony Pictures Entertainment’in hack’lenen sistemleri, hem vizyona girmemiş filmlerin torrent ağlarına düşmesine sebep olmuş, hem de şirket çalışanlarının özel bilgilerinin sızdırılmasına zemin hazırlamıştı.

:: Sony Hack’lendi, Filmler Torrent‘e Düştü

Sony Pictures çalışanları henüz yakalanamayan hacker grubu tarafından tehdit dolu bir e-posta almış, firmadan ayrılmaları istenmişti. Sony ile ortak çalışan güvenlik şirketi Mandiant ise bugün yaptığı açıklamada, ortada çok ciddi bir plan olduğundan bahsediyor.

:: Hacker’lar Sony Çalışanlarını Tehdit Ediyor

Mandiant’a göre hacker’lar uzun süredir bu saldırılar üzerine alternatif stratejiler üretmiş, şirkete nasıl en büyük zararı verebilecekleri üzerine çalışmışlar. Sony Pictures’ın hack’lenen ağlarına ise şimdiye kadar hiçbir antivirüs şirketinin tanımlayamadığı bir malware’in gönderildiği not düşülüyor.

14-12/08/sony.jpg

FBI ile ortak çalışan Mandiant olası yeni saldırılara karşı önlemler alırken, suçlu olduğu tahmin edilen Kuzey Kore’den ise ilginç bir açıklama geldi. Kuzey Kore, bu saldırının kendileri ile alakalı olmadığını ancak hacker’ların yaptığı işten de memnuniyet duyduklarını söylüyor.

Sony Pictures’ın bir filmi olan The Interview’da, Kuzey Kore lideri ile dalga geçilmiş, şirketin bu sebepten ülkenin askeri birimlerince saldırıya uğradığı düşünülmüştü.

:: Sony’e yapılan saldırıların ardında kim olabilir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Sony Saldırısı Ciddi Bir Planın Parçası”

 1. hye dedi ki:

  Yaptýrým kararýný açýkladý Abd.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Yiyin birbirinizi işte

 3. Kaya26 dedi ki:

  Kuzey Kore deyince Güney Kore firmalarý olan LG ile Samsung aklýnýza gelmesi biraz ilginç.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  What the hell kuzey kore degil o guney kore once ogren

 5. What The Hell dedi ki:

  Yazýk bu Sony’e acýyorum artýk, adamlar zaten her sene zarar açýklýyorlar birde bunlar ciddi mali açýdan olumsuz etkiliyor. Kuzey Kore diyince aklýma LG,Samsung geliyor bu durum onlarýnda iþine yarýyor.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kuzey Kore memnuniyet duymuş işe bak.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Ben amerikadan şüphelenyiorum

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Apple saldırısı… arkasında Apple var…

 9. LittleMonster dedi ki:

  Kuzey Koreye yeni yaptýrým paketi kapýda desenize

" Sony Saldırısı Ciddi Bir Planın Parçası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony Saldırısı Ciddi Bir Planın Parçası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony Saldırısı Ciddi Bir Planın Parçası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "