Okunma

Sony Tamamen Online Pass’a Geçebilir


05 Ekim 2011 Çarşamba 16:00
Sony Tamamen Online Pass’a Geçebilir

Sony, Resistance 3’de uyguladığı ve Uncharted 3’e de getirdiği Online Pass sistemini beğenmiş olacak ki bütün Sony markalı büyük oyunlara uygulamaya hazırlanıyor.

Online Pass sistemi tek kullanımlık koddan ibaret. Xbox 360‘da da birçok oyunda kullanılan sistem bundan böyle Sony’nün bütün büyük oyunlarında kullanılacak. Eğer FIFA serisini oynuyorsanız bu sistemi iyi bilirsiniz. Orijinal oyunun kutusundan çıkan kod ile oyunların multiplayer modlarına giriş yapılıyor. Bu kodlar tek kullanımlık olduğu için ikinci el olarak satıldığında ya da kodu hiç kullanmadan kaybedildiğinde multiplayer modundan mahrum kalınıyor. Çaresi ise yeni bir kod satın almak.

Bu sistemin en büyük özelliği, online moduna güvenen oyunları orijinal satışına katkıda bulunması. Eğer oyun kopya olarak oynanıyorsa da online oynamak için 10 dolar gibi az da olsa bir ücret ödeyip kodu alınmak zorunda. Şuan için bunun bir çözümü bulunmuyor.

Sony, henüz bütün Sony oyunlarında kullanılacağını resmi olarak açıklamasa da yöneticilerin açıklamalarında Online Pass sisteminin diğer oyunlarda da kullanılacağı anlaşılıyor.

:: Online Pass sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Sony Tamamen Online Pass’a Geçebilir”

  1. freewill dedi ki:

    bu sistem yüzünden 2. el oyun piyasası durma noktasına gelecektir. sony bence iyi bir iş yapmıyor.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Orjinal kullanıp oyun takası yaparak biraz da olsa tasarruf yapmaya çalışan kullanıcılara yapılan bir haksızlık bu. Korsanı başka türlü önlemeye çalışmaları lazım, orjinal kullanıcıları mağdur etmeleri yakışıksız bir durum

  3. SDN Okuru dedi ki:

    takas devri bitiyor mu yani onu yapmaya calışıyorlar bunlar

" Sony Tamamen Online Pass’a Geçebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony Tamamen Online Pass’a Geçebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony Tamamen Online Pass’a Geçebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "