Okunma

Sony ve Seiko Epson İşbirliği Peşinde


14 Mart 2009 Cumartesi 19:06
Sony ve Seiko Epson İşbirliği Peşinde

Sony ve Seiko Epson, küçük ve orta boy LCD panellerin ortak üretimi için görüşmeye  başladılar. Her iki firma bu senenin haziran ayına kadar kesin bir anlaşmaya varmak istiyor. Söz konusu anlaşmada, Seiko Epson’un üretim bantları Sony tarafından da kullanılabilecek.

 

Seiko Epson, 31 Mart’ta gerçekleşecek olan mali yılı kapanışı için 790 milyon Euro’luk bir zarar bekliyor. 

 

Seiko Epson, dünyada yaşanan küresel mali kriz nedeniyle küçük ve orta boy panel üretimine tek başına bir yatırım yapmak istememesi buna neden olmuş. Sony, olası bir işbirliğinde yeni teknolojilere sahip olabileceğine bu sayede de üretim maliyetlerinin önemli ölçüde düşürebileceğine inanması işbirliği fikrini güçlendirmiş.

Seiko Epson, pazardaki küçük LCD üretiminin %7,3’üne sahip. Bu yüzdenin, Sony’nin piyasadaki %4,8’lik payı ile birleşmesi, oldukça güçlü bir ortaklığın ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

 

:: Bu işbirliği piyasalara nasıl yansıyacak?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony ve Seiko Epson İşbirliği Peşinde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony ve Seiko Epson İşbirliği Peşinde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony ve Seiko Epson İşbirliği Peşinde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "