Okunma

Sony Xperia 1 için önemli güncelleme


12 Eylül 2019 Perşembe 08:00
Sony Xperia 1 için önemli güncelleme

Sony akıllı telefon pazarında fazlasıyla kan kaybetse de yeni cihazlar ve cihazları için gerekli güncellemeleri arka plana atmıyor. Sony, tasarımı ve özellikleri sızdırılan Xperia 2 olarak beklenen fakat Xperia 5 olarak karşımıza çıkan yeni amiral gemisini IFA 2019’da tanıtmıştı. Bugün ise Sony Xperia 1 yeni güncelleme ile karşımızda.

Sony Xperia 1 yeni güncelleme ile daha güçlü geliyor!

Xperia 2’nin oldukça fazla sızıntıyla karşımıza çıktığı geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi Xperia 5’i tanıttı. Ardından bir önceki model olan Xperia 1’den de ses çıktı. Sony akıllı telefon pazarındaki en sessiz markalardan biri olsa da cihazların yazılım güncellemelerini oldukça önemsiyor.

55.0.A.6.56 seri numaralı yeni güncelleme cihazın kamera içerisindeki geçişlerdeki kasma sorunları düzeltilmiş. Kamera ile çekim yaptıktan sonra resim kalitesinin düşmesi sorununa da çözüm getirmiş. Ayrıca zoom çerçevesini iyileştirerek, zoom yaptığınızda bile daha net fotoğraflar elde etmenizi sağlamaya çalışmış.

Xperia 1 yeni güncelleme ile daha güçlü geliyor! - ShiftDelete.Net

Bunlara ek olarak Bluetooth bağlantıları stabilizasyonu ve bazı güç yönetimi geliştirmeleri de yeni güncellemenin önemli özellikleri arasında.

Amiral gemisi bir cihaz olduğu için kamera konusunda daha istikrarlı olması bekleniyordu. Fakat yeni güncelleme ile daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunan bir cihaza dönüşecek gibi duruyor.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Sony Xperia 1 için önemli güncelleme”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Yurt dışında Xperia 1 1 ay oldu çok çok memnunum. Muhteşem biz cihaz. Kendine üzgü bir tasarımı var Sony ve İPhone hariç tüm markalatın tasarımları birbiriyle aynı. Üzerindeki markayı okumadan anliyamıyorsun hangi marka olduğunu. Modelleri ise çok daha vahim durumda çünkü hangi telefon hangi model anlamak çok zor.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Miş mış muş ta mış mış mış mış

" Sony Xperia 1 için önemli güncelleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony Xperia 1 için önemli güncelleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony Xperia 1 için önemli güncelleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "