Sony’den Xperia X için konsept yazılım!


2017-01-27 06:00:00
Sony’den Xperia X için konsept yazılım!

Akıllı telefonlarına kazandıracağı yeni özellikleri büyük güncellemeler öncesinde ilk olarak test eden Sony, Xperia X modeli için yeni bir konsept yazılım yayınladı.

Xperia Z ailesinden vazgeçerek geçtiğimiz yılın sonuna doğru yoluna Xperia X ailesiyle devam etme kararı alan Sony, yayınlamış olduğu 38.3.A.0.83 sürüm numaralı yazılım ile pil tasarruf modunun yanı sıra bir takım yenilikleri kullanıcılara sundu.

Sony, gelişmiş pil tasarruf seçenekleri sunacak!

Sony kullanıcılarının severek kullandığı pil tasarruf modu Stamina, Android 6.0 Marshmallow sürümüyle birlikte kaldırılmış ve gelen tepkiler üzerine Sony, Stamina modunu tekrar aktif etme kararı almıştı.

Kullanıcıların uzun yıllar boyunca kullandıkları Stamina modunu akıllı telefonlarında görmek istemesi ile birlikte ilk adımlar atılmaya başlandı.

Yayınlanan yazılım ile Xperia X modelinde kullanılmaya başlanan pil tasarruf modu, kullanıcıların telefonun güç tüketiminde bazı kısıtlamalara gitmesine imkan tanıyor.

17-01/27/xperia-x-concept_383a083_5-1485497721.png

Kamera tarafında ise kullanıcıların hızlıca bir video veya fotoğraf çekmesini sağlamak isteyen Sony, ayarlara ve kamera arayüzüne hızlıca ulaşmanızı sağlayan kısayolları cihaza dahil etti.

:: Sizce Sony, stabil bir akıllı telefon deneyimi sunmayı başarabiliyor mu?


 • yazarMehmet Ali Ertunç

  2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Uçaklara olan merak ve hayranlığı her geçen gün artmaya devam ederken, 7 yıl önce Güreş ile başlayan spor hayatına, vücut geliştirme ile devam ediyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Sony’den Xperia X için konsept yazılım!” üzerine 10 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   numara engellemesi yok tüm çagrıları engelliyor böyle şey olmaz

  2. SDN Okuru dedi ki:

   kesinlikle çok iyi stabil kararlı çalışan bir arayüzü var sony nin

  3. SDN Okuru dedi ki:

   sony sacmaliyor. madem ekstra ozellik koymuyosun o zaman neden arayuz tasarliyorsun? arayuz tasarliyorsun neden ekstra bir ozelligi yok

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Sony pişmanlık tır

  5. SDN Okuru dedi ki:

   bu bahsettikleriniz xperia xz de kullanılıyor zaten

  6. SDN Okuru dedi ki:

   bugüne kadar kullandığım en stabil telefon sony, tasarım çağa ayak uyduramıyor ama telefonun hata oranı çok çok düşük bir profille çalışması android ekosisteminde takdir edilecek bir durum

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Bu Xperia x in yazılımı nı Xperia z1 e atabilir miyiz bilen var mı atarsak çalıştırır mı bi problem olur mu

  8. SDN Okuru dedi ki:

   Arayüz baya güzel görünüyor

  Yorum yazın