Sony Yeni Full Frame Objektifini Tanıttı!


26 Temmuz 2016 Salı 08:47
Sony Yeni Full Frame Objektifini Tanıttı!

Fotoğraf makinesi dünyasında Canon ve Nikon‘la beraber adından sıkça söz ettiren Sony, özellikle Alpha serisi ile büyük bir kitleye hitap ediyor. Makinelerin yanı sıra geliştirdiği objektif ve aksesuar teknolojileri ile de Sony, fotoğrafçılık dünyası için oldukça önemli bir marka konumunda.

Bu kez yeni bir objektif duyuran Sony, sunduğu yenilikçi geliştirmelerle de iddialı bir ürün ortaya koyuyor. E-mount fotoğraf makinesi sistemine uygun olarak geliştirilen full frame objektif, Planar T* FE 50mm F1.4 ZA ismiyle duyuruldu.

Objektifin ayırt edici özelliklerinden etkileyici kontrast ve dinamik çözünürlük, F1.4 diyafram aralığında dahi yapılan çekimlerde merkezden kenara kadar karenin tümünde etkili olabiliyor. Bu teknolojinin arkasında ise dünyaca ünlü üretici ZEISS markası yer alıyor. Objektifte yer alan Planar tasarım, düşmelerde ve darbelerde ortaya çıkacak sorunları en aza indirgiyor. 

16-07/26/1469456327_sel5014z.jpg

Objektifte yer alan F1.4 diyafram açıklığı sayesinde, gece çekimleri ve loş ışıkta yapılan kapalı mekan çekimleri çok daha kaliteli hale geliyor. Yine objektif üzerinde bulunan 11 kanatlı dairesel diyafram açıklığı, fotoğraflarda etkileyici ”bokeh” efekti yani arka planda estetik bir bulanıklık elde etmeye yarıyor.

Planar destekli objektifin üzerinde diyafram açıklık halkası, AF/MF odak modu düğmesi gibi detaylar bulunuyor. Aynı zamanda objektifte bulunan SSM (Süpersonik Dalga Motoru) teknolojisi ile beraber video çekimlerinde hızlı odaklamanın yanı sıra hassas ve sessiz bir işlem yapılıyor. Bu yılın 3. çeyreğinde Türkiye‘de pazara sunulacak yeni objektifin fiyatıyla alakalı ise bir bilgi henüz paylaşılmadı.

:: Sony’nin fotoğraf makinelerini başarılı buluyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony Yeni Full Frame Objektifini Tanıttı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony Yeni Full Frame Objektifini Tanıttı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony Yeni Full Frame Objektifini Tanıttı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  2. 2 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  3. 3 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  4. 4 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  5. 5 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  6. 6 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  7. 7 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  8. 8 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  9. 9 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  10. 10 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!