Sony’den çevre dostu Playstation 5 hamlesi


18 Nisan 2021 Pazar 18:52
ABONE OL
Sony’den çevre dostu Playstation 5 hamlesi

Son yıllarda artış gösteren plastik kullanımına dikkat çekmek isteyen Sony, oyun konsollarının ambalajını çevre dostu malzemelerden yapacak. Şirket, PlayStation 5 ve çevre birimleri için geri dönüştürülebilir ambalajlama yaklaşımıyla ilgili ayrıntıları açıkladı. Buna göre Sony, ambalajın estetik çekiciliğine zarar vermeden plastik kullanımını azaltmanın akıllıca yollarını buldu.

Geri dönüştürülebilir ambalaj

PlayStation 5, PS4 sistem ailesinden kopan kavisli beyaz estetiğiyle birçok kişiyi şaşırttı. Boyutun büyük olması ambalajın içeriğinin önemli miktarda plastik atığa neden olacağını gözler önüne seriyordu. Ambalaj, Sony için bir zorluk oluştursa da görünüşe göre şirket bu durumun üstesinden gelecek.

Sony’nin Çevre ve Teknik Uygunluk Direktörü Kieren Mayers tarafından yayınlanan bir blog gönderisine göre, PlayStation 5‘in ambalajını minimum miktarda plastik kullanarak ürettiklerini ve tamamen geri dönüştürülebilir olacak şekilde tasarladıklarını dile getirdi. Bu durum Sony’nin birçok bağımsız plastik bileşeni kağıt bileşenlerle değiştirmesini gerektirdi. Bununla beraber şirket, kılavuzlar ve kablolar için koruma sağlayan bazı plastik poşetleri kaldırdı.

Playstation 5

Sony ayrıca, sistemle beraber gelen bağımsız DualSense (PS5 oyun kolu) denetleyicileri gibi PlayStation 5 aksesuarlarının paket tasarımına da benzer bir felsefe uyguladı. Geçmişte PlayStation 4’ün DualShock (oyun kolu) denetleyicisi gibi aksesuar paketleri, kutunun içindekilerine bakmak için pencere şeklinde plastikler kullanıyordu. Artık bu plastik pencereler kutudaki ürünlerin resimleri ile değiştirildi. Ayrıca Sony, DualSense için yapıştırılmış plastik kancalar yerine katlanır kağıt asma kancaları kullandı.

PS5 kasaları için de bir çalışma yapılıyor

Playstation 5

Playstation 5 konsolu.

PlayStation 5 sahipleri, bu çabaların yaklaşan PS5 oyun kasalarına da uzanacağını tahmin ediyor. Mayers’e göre, 2021’de Avrupa pazarında piyasaya sürülen bazı Sony oyun kasaları geri dönüştürülmüş polipropilene (otomotiv sanayinde kullanılan parçalardan, tekstil ve yiyecek paketlemesine kadar çok geniş kullanım alanı olan kimyasal bileşen) sahip olacak. Bu hamle dünya çapında çevre bilincine sahip oyun paketlemesine kapıyı açabilir.
yazarMehmet Tandoğan

1994 yılında İstanbul Eminönü'nde doğdum. Uzun yıllardır oyun ve teknolojiyle iç içeyim. Oyun sektörü ile ilgili birçok yerelleştirme çalışmasında yer aldım. SDN ailesi ile oyun ve teknoloji yolculuğumu sürdürüyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Tostu
Teknoloji Tostu
29 gün önce

Güzel haber, teşsekür ederim Mehmet Tandoğah

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
29 gün önce

Maliyet düşürmenin adı……………

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
28 gün önce

Bence Ps5 Önce PlayStation Üretsin Ülkede Playstatıon Yok

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
28 gün önce

İşleri şaçları yenilemek oyun platformu nu bozmak

" Sony’den çevre dostu Playstation 5 hamlesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony’den çevre dostu Playstation 5 hamlesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony’den çevre dostu Playstation 5 hamlesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu? Redmi AirDots 3 elimizde! Fiyatını hak ediyor mu?
  2. 2 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  3. 3 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  4. 4 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  5. 5 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  6. 6 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  7. 7 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  8. 8 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  9. 9 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  10. 10 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?