Okunma

Sony’den Kontra Atak!


18 Temmuz 2009 Cumartesi 09:45
Sony’den Kontra Atak!

Microsoft ve Sony’nin ürettikleri yeni donanım ve yazılım çözümlerini birbirleri ardına tanıtıttıkları E3 2009 fuarı, iki firmanın karşılıklı gövde gösterilerine sahne olmuştu. Sony, Project Natal‘a karşı kozu olmadığını düşenenleri yanıltmış ve Zelda‘nın ok-yay sistemine benzer bir sistemin kullanıldığı lansmanda PS3 Motion Controller’i görücüye çıkarmıştı. Firmanın gelişim sorumlusu Kish Hirani 14–16 temmuz günlerinde İngiltere / Brighton’da yapılan oyun geliştiricileri konferansında Motion Controller’ın gelişimi hakkında yeni bilgiler verdi


PS3 Motion Controller’ da Nintendo’ nun çoklu kontrol sistemine benzer bir altyapı bulunuyor

Hirani: “Cihazımız gerçek zamanlı 3B izleme yeteneğine sahip. Hangi açıda olursanız olun tüm hareketleriniz hiçbir gecikme veya lag olmadan cihaz tarafından takip ediliyor.PS3 için kamera tabanlı hareket izleme sistemimiz zaten mevcut, bu yeni sistem de tıpkı onun gibi hareketleri çok çabuk algılama ve cevap verme özelliğine sahip. PS3 Motion Controller’da yapabileceğiniz hareketler neredeyse sınırsız. Arkanız dönük bir şekilde kullansanız bile cihazın isabet oranı çok yüksek seviyelerde oluyor”. Sony sistemlerinin kusursuz olacağını iddia ediyor. PS3 Motion Controller halen bir prototip ve gelişim aşamasının 2010 yılında tamamlanması bekleniyor.

Project Natal mı PS3 Motion Controller mı?
yazarRumi Çabuk

Bilişim dünyasına gönül vermiş olan Rumi, bu alanda kendine sıkı bir kariyer hedefliyor. Bu yüzden de fırsat bulduğu her anı, yazı yazarak değerlendiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony’den Kontra Atak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony’den Kontra Atak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony’den Kontra Atak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "