Okunma

Sony’den yeni bir el konsolu mu geliyor?


19 Şubat 2017 Pazar 21:00
Sony’den yeni bir el konsolu mu geliyor?

Sony’nin bugüne kadar iki farklı el konsolu projesi göreceli olarak başarıyla sonuçlandı denebilir ama artık üretilmiyorlar. Sony’nin aldığı patent ise akıllara yeni bir el konsolunu getiriyor.

Bahsi geçen konsolun patenti ise 2015 yılında alınsa da, yakın bir zamana kadar ortalıkta hiç görünmemişti. NeoGAF üzerinde bu patentin görseli paylaşıldı ve hakkında ciddi anlamda konuşulmaya başlandı.

Apple, iPhone sızıntılarına önlem arıyor!

Sony yeni bir el konsolu daha üretir mi?

Açıkçası Sony’nin yeni bir el konsolu üreteceğini düşünmüyoruz. Zira PS Vita’nın istenen desteği oyun yapımcılarından görmemesi bunun nedenlerinden biri. Eğer bir konsol üretiyorsanız, oyun yapımcılarının mutlaka size destek vermesi gerektiği de gün gibi ortada.

17-02/19/1a3efceb7a8492adb662cad760d22f39.gif

Ayrıca PlayStation VR ile sanal gerçeklik piyasasına tam anlamıyla girişini gerçekleştiren Sony’nin yeni bir el konsolu macerasına atılması ilginç bir hamle olarak görülebilir. Böyle bir patentin alınması da hayata geçirilecek bir projeye dönüşeceğini göstermiyor zaten.

Yine de alınan patente baktığımızda, el konsolunun Nintendo’nun yeni Switch’ine fazlasıyla benzediğini görebiliyoruz. Belki de PlayStation 4 Pro ile birlikte oyun kumandası olarak da çalışabilecek bir el konsolu da geliyor olabilir tabii.

:: Sony yeni bir el konsolu üretir mi?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Sony’den yeni bir el konsolu mu geliyor?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Nintendo dan özenmiş

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Satmaz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Tablet ile uyumlu joysticke benziyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  El konsolu yerine bataryası olan ps4 e ihtiyaç duymayan vr gözlüğü çıkarabilir.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ailecek severek kullanıyoruz

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Çok çirkin.

" Sony’den yeni bir el konsolu mu geliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony’den yeni bir el konsolu mu geliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony’den yeni bir el konsolu mu geliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "