Okunma

Sony’den Yeni Bravia LCD Serisi


21 Nisan 2009 Salı 12:13
Sony’den Yeni Bravia LCD Serisi

Günümüzün yaşam tarzına uygun olarak geliştirilen yeni ince Bravia modelleri, minimal yapıları ile Sony’nin sınır sensin (Draw the Line) tasarım koseptini geleceğin tasarım anlayışı ile birleştiriyor.  Yeni Bravia serisi heyecan verici Full HD görüntü kalitesi ile televizyon izleme deneyimini bir adım öteye taşırken, sahip oldukları akıllı bağlantı ve medya akış özellikleri ile de günümüzün dijital yaşam tarzına kolayca uyum sağlıyorlar. 

Yeni BRAVIA serisi, sahip olduğu “enerji verimliliği” sağlayan özellikler ile şimdiye kadarki en çevre dostu LCD TV serisi olma özelliğini taşıyor. Bravia görüntü kalitesinden ödün vermeden karbon ayak izini azaltan yenilikçi çevreci özelliklerle donatılan çoğu 2009 Bravia modeli, Avrupa Birliği’nin çevre ve performans kriterlerine uyan ürünleri onaylamak için verdiği ‘EU Flower’ etiketini taşıyor.  Yeni modeller şöyle sıralanıyor.


 W5500 (32/37/40/46/52inç – 82/94/102/117/132cm):
Yeni W5500 kullanıcılarına nefes kesen Full HD görüntülere ve süper akıllı özelliklere geçmeye davet ediyor. Yeni model, yenilikçi “Sınır Sensin” tasarım konseptini, her iç mekana uygun, koyu bir piyano siyahı kaplama ve şeffaf ayrıntılarla güncelliyor. 

Image Blur Reduction teknolojili Motionflow 100Hz, hızlı hareket eden aksiyon filmlerinde daha keskin ve pürüzsüz görüntüler anlamına geliyor. Bunların tümü entegre Bravia Engine 3, Live Colour, DLNA ve AppliCast özellikleri ile göz alıcı Bravia deneyimine ekleniyor. Ayrıca dahili bir MPEG 4 AVC HD tuner da yer alıyor.


V5500 (32/37/40/46/52inç – 82/94/102/117/132cm): Sınır Sensin tasarım konseptini ince bir ayna vurgusuna sahip piyano siyahı kaplamasıyla geliştiren V5500, dijital dünyanın bir merkezi haline geliyor. 

Her türlü sinyal kaynağını optimize eden Live Colour ve yeni Bravia Engine 3 görüntü işlemcisi sayesinde mükemmel Full HD görüntü kalitesi sunan V5500, DLNA ile VAIO ya da ağa bağlı PC’den video, müzik ve fotoğraf akışı sağlamaya olanak tanıyor. 

Bravia’ya bu yıl ilk kez eklenen AppliCast özelliği kullanışlı ekran üstü araçlar olarak Internet ve diğer servislerden bilgileri görüntülüyor. Ayrıca dahili bir MPEG 4 AVC HD tuner da yer alıyor.


S5500 (22/32/37/40inç – 55cm/82/94/102): Bravia deneyimi için makul fiyatlı bir giriş sunan S5500, piyano siyahı/mat dokulu kontrast kaplaması ile öne çıkıyor. 37 ve 40 inç(94 ve 102 ekran) modellerde, Full HD panel yer alıyor.

Geniş bağlantı seçenekleri arasında, üç adede kadar HDMI girişine ek olarak bir USB giriş yer alıyor. Bu sayede bağlı cihazda dijital fotoğrafları görüntülemek ya da MP3 parçalarını dinlemek mümkün oluyor. 

:: Ürünler hakkındaki yorumlarınızı buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony’den Yeni Bravia LCD Serisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony’den Yeni Bravia LCD Serisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony’den Yeni Bravia LCD Serisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "