Okunma

Sorun Kalmasın İnceleme


29 Aralık 2015 Salı 19:00
Sorun Kalmasın İnceleme

Akıllı telefonlarınızda veya tabletlerinizde kullanabileceğiniz Sorun Kalmasın uygulaması, YGS, LYS, KPSS ve TEOG gibi sınavlara hazırlanan öğrencilerin arayıp da bulamadığı bir nimet desek yanılıyor olmayız.

Sınavlara hazırlanırken en önemli etken olan bol soru çözme ve ardından yapılamayan soruları başkalarına sorma noktasında sizlere yardımcı olacak olan Sorun Kalmasın uygulaması, Google Play Store üzerinde iki hafta önce yayınladı. 22400 indirilme sayısına sahip olan Sorun Kalmasın, aldığı 207 oy ile 4,6 puana sahip.

Bir çeşit sosyal platform diyebileceğimiz Sorun Kalmasın uygulaması ile öğrencilerin çözemedikleri soruların fotoğrafını paylaşıyor. YGS/LYS, KPSS ve TEOG olmak üzere 3 farklı kısımdan oluşan uygulamada sorduğunuz sorulara cevaplar ise başka öğrenciler veya öğretmenler tarafından gerektiği takdirde görüntülü olarak da verilebiliyor.

 15-12/29/sorun-kalmasin.jpg

Sorun Kalmasın uygulamasının güzel tarafı ise her sınavın bir birinden ayrı olarak sınıflandırılmış olması. Yani TEOG sınavına hazırlanan bir öğrenci, uygulama içerisinde KPSS veya YGS/LYS soruları karşılaşmıyor. Ayrıca uygulamada soru gönderilirken ders ve konu seçimi yapılması da zorunlu kılınmış ve bu sayede öğrencinin konu hakkındaki diğer sorulara kolayca ulaşması hedeflenmiş.

Sorun Kalmasın uygulaması ayrıca sorulara ve cevaplara oy verebilir, soruları oylara veya zamana göre sıralayabilir, soruları veya kişileri takip edebilirsiniz. Uygulama takip ettiğiniz sorulara cevap geldiğinde veya takip ettiğiniz kişi soru sorduğunda bildirim gelmesi gibi özelliklere de sahip.

Toplam 45 bin civarında soru bulunan uygulamada bir soruya birden fazla cevap geldiği için toplam cevap sayısı ise 160 bin civarında. Soruların cevaplanma oranı ise KPSS ve TEOG’da %99 iken YGS/LYS’de ise %91 oranında.

:: Sorun Kalmasın uygulamasını nasıl buldunuz?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Sorun Kalmasın İnceleme”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Üyeliğimi nasıl iptal ederim

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Üyeliğimi nasıl iptal ederim

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ben Sorumatik ygs lys teog teog kpss uygulaması kullanarak hazırlandım

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Aylık ödül falan veriyorlar mi?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Nasıl silebilirim üyeliğimi burdan

 6. SDN Okuru dedi ki:

  sordugum sorulara verdiğim cevaplara bildirim sesi ***** tüm sesleri açtım

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Yakın da gelecek

 8. SDN Okuru dedi ki:

  İos için neden yok sorusuna ise ios kullananların

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Uygulamanın adı''Sorun yok,No problem'' olsaymış daha uluslar arası olur du diye düşünüyorum :))

 10. SDN Okuru dedi ki:

  iOS versiyonu bekliyoruz

 11. SDN Okuru dedi ki:

  iOS için niye yok

" Sorun Kalmasın İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sorun Kalmasın İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sorun Kalmasın İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "