Sosyal Ağ Kavramını Değiştirecek Cihaz


29 Nisan 2010 Perşembe 10:30
Sosyal Ağ Kavramını Değiştirecek Cihaz

Bir partide ya da toplantıda, ilginizi çeken yeni biriyle tanıştığınızı düşünün. Bu kişiyle muhabbetinizi daha da artırmak ve sürekli arkadaş olmak istiyorsunuz. Eğer kurumsal bir ortamdaysanız bu konuda rahatsınız çünkü tek yapmanız gereken kartvizitlerinizi değiştirmek olacak. Ama içinde bulunduğunuz ortam böyle değilse işte o zaman bir sorunda ortaya çıkıyor.

#http://video.shiftdelete.net/y/24635b4e4bf49f4bcb5f3babac8a5e30.flv#

Yeni arkadaşınızın, iletişim bilgilerini almak için bir kağıt kalem bulmanız ya da en iyi ihtimalle tüm bu bilgileri cep telefonunuza kaydetmeniz lazım. Poken adlı bir firma, bu sıkıcı durumu çözecek yeni bir teknolojik cihaz geliştirildi.

Tek bir dokunuşla tanışma dönemi

Poken adlı bu cihaz, kullanıcıların kişisel bilgilerini saklayan manyetik bir USB. Bu ufak cihazı bilgisayarınıza taktığınız zaman, fotoğrafınızı, SKYPE hesabınızı, elektronik posta adreslerinizi ve kişisel bilgilerinizi girebileceğiniz bir arayüz ile karşılaşıyorsunuz. Yeni birisiyle tanışmak için ise tek yapmanız gereken onun Poken‘ine kendi USB’inizi dokundurmak olacak.

Cihaz bu bilgileri ne yapıyor?

Elinizdeki Poken‘i bilgisayarınıza taktığınız zaman, bu kişinin fotoğrafına, kişisel adreslerine ve sosyal bilgilerine ulaşabileceksiniz. Firmanın geliştirdiği, yazılım sayesinde USB‘in içindeki kişisel bilgiler bilgisayarınıza kaydediliyor. Yeni arkadaşınızdan bir elektronik posta geldiği zaman, ona ait özel kart ortaya çıkıyor ve bu sayede kişilerin Poken bilgileri de sürekli güncellenmiş oluyor.

Firma, Poken‘i 12‘li paketler halinde satıyor. Bu paketin içerisinde, farklı karakterlere ait aksesuar gibi gözüken cihazlar bulunuyor. Ayrıca, cihazın mucidi Stéphane Doutriaux iş yaşamı için daha ciddi modellerde tasarlamış. Bu 12’li paketin bedeli ise 234 dolar olarak belirlenmiş. 

:: Poken’in yaygınlaşmasını ister misiniz? Cihazın fiyatı uygun bir seviyeye düşerse Poken’i kullanır mıydınız?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sosyal Ağ Kavramını Değiştirecek Cihaz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sosyal Ağ Kavramını Değiştirecek Cihaz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sosyal Ağ Kavramını Değiştirecek Cihaz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
  2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!