Okunma

Sosyal Ağlar Katbekat Büyüyor


23 Şubat 2010 Salı 08:30
Sosyal Ağlar Katbekat Büyüyor

Nielsen adlı bir araştırma şirketinin yaptığı son çalışma, tüm dünya çapında insanların geçen yıla göre Facebook, Twitter ve benzeri sosyal ağ sitelerinde geçen yıla göre çok daha fazla vakit geçirdiğini ortaya koydu.

Yapılan araştırma, Aralık 2009′da sosyal ağlara üye olanların günde ortalama 5,5 saat bu sitelerde olduğu sonucuna ulaştı. Bu da Aralık 2008 ile karşılaştırıldığında %82’lik bir artış anlamına geliyor.

İnternette bulunan tüm siteler ve uygulamalar arasından en popüler olanları sosyal ağ ve blog siteleri oldu. Bunları online oyunlar ve anlık mesajlaşma uygulamaları takip ediyor.

Facebook en büyük sosyal ağ olurken, Twitter da en hızlı büyüyen site oldu

En büyük ve en hızlı

Yaklaşık 207 milyon kullanıcısı bulunan Facebook, şu an dünyanın en popüler sosyal ağ sitesi olma özelliğine sahip. Öte yandan Twitter, bir yıl içinde yakaladığı %579′luk büyüme ile, en hızlı büyüyen sosyal ağ sitesi unvanını ele geçirmiş.

Tüm dünyada sosyal ağ sitelerinde en çok vakit geçirenlerin ise Avustralyalılar olduğu ortaya çıktı. Nielsen’in araştırmasına göre Avustralyalı sosyal ağ üyeleri günde ortalama 7 saatlerini bu sitelerde geçiriyorlar.

:: Sosyal ağ sitelerinde günde ortalama ne kadar vakit harcıyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sosyal Ağlar Katbekat Büyüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sosyal Ağlar Katbekat Büyüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sosyal Ağlar Katbekat Büyüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "