Okunma

Sosyal Ağlarda 4. Sıradayız


17 Şubat 2012 Cuma 08:30
Sosyal Ağlarda 4. Sıradayız

8 Şubat 2012 tarihinde dünyanın en büyük sosyal medya siteleri üzerinden elde edilen en güncel rakamlar açıklandı. 18-24 yaş arası gençlerin %98’inin sosyal medya sitelerinden en az birini kullandığının ortaya çıktığı araştırma, internetin gücünü de bir kez daha ortaya koymuş oldu.

Sosyal ağ denilince ilk akla gelen Facebook, araştırmada yine dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Facebook kullanıcılarının sitede geçirdiği ortalama süre 15 saat 33 dakika olarak belirlenirken Facebook entegrasyonu bulunan web sitesi sayısı ise 2.5 milyon olarak ölçüldü. Bir ayda Facebook’ta paylaşılan içerik sayısının ise 70 milyar olduğu araştırmanın sonuçları arasında.

     

Bir diğer önemli sosyal ağ olan YouTube da Facebook kadar olmasa da etkileyici rakamlara sahip. Aylık 490 milyon tekil ziyaretçi sayısına sahip olan YouTube’un aylık sayfa gösterim sayısı ise 92 milyar. Bir ayda YouTube’da harcanan toplam süre ise 2.9 milyar saat.

Ülkelere göre sosyal medya sitelerinde geçirilen süreye bakacak olursak, Türkiye’nin başarılı bir karnesi olduğunu söylemek mümkün. Ayda ortalama 10.2 saat ile 4. sırada bulunan Türkiye’nin üzerinde 10.4 saatle Rusya bulunuyor. Birinci sırada 11.1 saat ile İsrail yer alırken ikinci sırada ise 10.7 saatle Arjantin yer alıyor.

:: Siz 1 ayda ortalama kaç saatinizi sosyal medya sitelerinde geçiriyorsunuz?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Sosyal Ağlarda 4. Sıradayız”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Sorsak kimse facebooku sevmiyor, kimse girmiyor kullanmı***** nedense istatistikler ortada.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  benimde var ama kesinlikle bu kadar bağlı kalmıyorum insanlarımıza kitap okumayı öğretmedikçe bu ülke gelişmez.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  En tembel ülke sıralamasında 4. sırada oluyoruz aynı zamanda o zaman.

 4. ALPARS™ dedi ki:

  Yok olmaz birinci olmamız lazım
  Nerede gereksiz şeyler varsa ilk ona giriyoruz.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  eee artıkın Facebook ta Türkiye için biraz zaman harcar herhalde…

" Sosyal Ağlarda 4. Sıradayız konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sosyal Ağlarda 4. Sıradayız ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sosyal Ağlarda 4. Sıradayız ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "