Sosyal Fayda Zirvesi’nde Neler Konuşuldu?


07 Ekim 2015 Çarşamba 11:00
Sosyal Fayda Zirvesi’nde Neler Konuşuldu?

Daha iyi bir geleceğin inşa edilmesi için günümüz dijital araçlarının nasıl kullanılabileceğiyle ilgili küresel tartışmaların yapıldığı Social Good Summit – Sosyal Fayda Zirvesi’nin İstanbul ayağı UNDP ve Türk Telekom Grubu’nun ev sahipliğinde düzenlendi. Ana başlığı “2030 yılında nasıl bir dünyada yaşamak isterdiniz” sorusu olan zirvenin açılış konuşmasını Türk Telekom Grubu Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Dr. Coşkun Şahin yaptı. Şahin yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin kalkınmasına destek olmak amacıyla dijital ekosistemi büyütecek çalışmalar yapıyor, internet erişimini ve kullanımını yaygınlaştıracak adımlar atmaya devam ediyoruz. 2030 itibarıyla ülkedeki herkesin dijital dünyanın fırsatlarından yararlanabileceği yakın bir gelecek hayal ediyoruz” dedi.

BM Mukim Koordinatörü ve UNDP Mukim Temsilcisi Kamal Malhotra da zirveye bir video mesaj ile katılarak, teknoloji ve yeni medyanın 2030’a kadar herkes için eşitliği ve toplumsal faydayı nasıl sağlayacağının yanıtının zirvede aranacağına dikkat çekti. Zirve için özel olarak paylaşılan başka bir video mesajda ise dünyanın önde gelen evrenbilimcisi İngiliz Profesör Stephen Hawking’in değişen dünya üzerine görüşleri paylaşıldı.

15-10/07/turk-telekom-grubu-teknoloji-genel-mudur-yardimcisi-dr-coskun-sahin_2-1444226746.jpg

Türkiye’nin iletişim teknolojileri lideri Türk Telekom Grubu’nun katkılarıyla Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından düzenlenen Sosyal Fayda Zirvesi birçok önemli isme ev sahipliği yaptı. Bu yıl düzenlenen buluşmanın konuşmacıları arasında Türk Telekom Grubu Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Dr. Coşkun Şahin, Türkiye Mukim Koordinatörü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye Mukim Temsilcisi Kamal Malhotra, UNDP Avrupa ve BDT İstanbul Bölgesel Merkezi Sürdürülebilir Kalkınma Ekip Lideri George Bouma, Twitter Kamu Politikalarından Sorumlu Türkiye Koordinatörü Emine Etili, aktör ve ihtiyacharitasi.org Kurucusu Mert Fırat, Facebook Türkiye Kamu Politikaları Sorumlusu Nilay Erdem başta olmak üzere çok sayıda gazeteci ve aktivist yer aldı.

Teknoloji insanlar için hayati öneme sahip

Türk Telekom Grubu Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Dr. Coşkun Şahin, zirvede yaptığı konuşmada Türk Telekom Grubu için büyük önem taşıyan ve Birleşmiş Milletler tarafından dünyaya örnek gösterilen ‘İnternetle Hayat Kolay’ projesinin detaylarını katılımcılarla paylaştı. Şahin konuşmasında şunları söyledi: “Türk Telekom Grubu olarak teknolojik gelişmişliği, sadece ülkelerin zenginliğini ve refahını artırmalarının bir yolu olarak görmüyoruz. Bize göre teknoloji, kişilerin ve kurumların daha önce yapamadıklarını yapmalarına ve sınırlarını zorlamalarına olanak sağlayan, onları hayallerini gerçekleştirme yolunda cesaretlendiren bir güce ulaştı. Grup olarak, özellikle dezavantajlı vatandaşlarımız için sosyal sorumluk projeleri geliştiriyoruz. Onlar için sadece engelleri kaldırmıyor, aynı zamanda lider birer birey olmaları adına onları her alanda destekliyoruz. Her birey bizim için çok önemli. Onlar için engelleri kaldırmak için buradayız. Telekomünikasyon sektörünün böyle bir etkisi var ve biz bu etkiyi artırmak için var gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

:: Sosyal Fayda Zirvesi’ne katıldınız mı?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sosyal Fayda Zirvesi’nde Neler Konuşuldu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sosyal Fayda Zirvesi’nde Neler Konuşuldu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sosyal Fayda Zirvesi’nde Neler Konuşuldu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
  2. 2 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
  3. 3 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
  4. 4 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
  5. 5 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  6. 6 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  7. 7 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  8. 8 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  9. 9 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  10. 10 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik