Okunma

Sosyal Medya Haber Kaynağı Olur mu?


20 Kasım 2013 Çarşamba 05:00
Sosyal Medya Haber Kaynağı Olur mu?

Güncel haberlere ulaşmak için internet üzerinde pek çok portal bulunuyor. Teknoloji, gündem, sağlık, eğitim, siyaset gibi konu başlıklarına özel yayın yapan web siteleri, internet kullanıcılarının haber ihtiyacını karşılıyor. Facebook, Twitter ve diğer sosyal ağları haber kaynağı olarak kullananların sayısı ise Statista araştırmasına göre azınlıkta.

En büyük 11 sosyal paylaşım servisinin kullanıcılarıyla yapılan araştırmaya göre, kullanıcıların sosyal ağları haber kaynağı olarak görme oranı en fazla yüzde 62’ye (Reddit) ulaşıyor. Listede ikinci sırada yüzde 52 ile Twitter yer alırken, bu oran Facebook’ta yüzde 47’ye, Google+’ta ise yüzde 30 seviyesine kadar iniyor. Listenin en altında yer alan Pinterest ise kullanıcılarına sadece yüzde 3 oranında haber sunuyor.

:: Siz hangi kaynaklardan haber okuyorsunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Sosyal Medya Haber Kaynağı Olur mu?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yazar: Erhan Kahraman Güne en taze internet ve yazılım haberlerini hazırlayarak başlayan Erhan, arta kalan zamanlarında ise mali müşavirlik ve matematiksel fizik üzerine çalışmalar yapmaktadır.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Reddit neymiş la

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Harıka olur ve oldu. Normal tv haberlerini asla izlemem ama sosyal medyadan hertürlü haberi keyifle takip ***** neyin nr olduğunu görüyorum.

" Sosyal Medya Haber Kaynağı Olur mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sosyal Medya Haber Kaynağı Olur mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sosyal Medya Haber Kaynağı Olur mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "