Okunma

Sosyal medya hastası mıyız?


20 Kasım 2017 Pazartesi 16:44
Sosyal medya hastası mıyız?

Yepyeni bir SDN Ofisiçi videosu ile karşınızdayız. Bu videodaki konumuz ise sosyal medya hastalığı. Yapılan bir araştırma, insanların ortalam 7-8 sosyal medya hesabı olduğunu gösteriyor. Peki gerçekten sosyal medya hastası mıyız?

Sosyal medya hastası mıyız?

TechInside’ın haberine göre, Global Web Index tarafından yapılan bir araştırmadan ilginç sonuçlar çıktı. 90 bin kişi ile yapılan araştırmaya göre, katılımcı olan herkes en az 1 olmak üzere ortalam 7.6 tane farklı sosyal medya ağı kullanıyor. 16 – 64 yaş aralığını kapsayan araştırma, farklı hizmetlere uygun sosyal ağların artması nedeniyle bu sayının oldukça yüksek olduğunu ortaya koymakta. Buna ek olarak lakap ve gerçek kullanıcı adı kullanımında da yaş dengesinin ciddi bir ayrıştırıcı olduğu açıklandı.

 

Sosyal medya hastası mıyız

Bizler de SDN ekibi olarak bu konu irdeledik ve ofisteki herkese tek tek hangi sosyal medya ağlarını kullandığını sorduk. Konu başlıklarımız, kaç tane sosyal medya ağımız olduğu ve tercih ettiğimiz kullanıcı adı şekli oldu. Peki sizler kaç tane sosyal medyaya ve hangi tür kullanıcı adına sahipsiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

:: Sosyal medya hastası mıyız?
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Sosyal medya hastası mıyız?”

  1. Onur dedi ki:

    Yarali 31 😂😂😂

" Sosyal medya hastası mıyız? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sosyal medya hastası mıyız? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sosyal medya hastası mıyız? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "