Okunma

Sosyal medya istatistikleri bu yıl nasıl?


20 Aralık 2017 Çarşamba 11:30
Sosyal medya istatistikleri bu yıl nasıl?

Sosyal medya istatistikleri, bu yıl We Are Social ve Hootsuite’in yayınladığı Digital in 2017 Global Overview raporuna göre sosyal medya kullanımına yönelik dikkat çekici bilgiler içeriyor.

Rapora göre günümüzde 2.8 milyar kişi sosyal medya kullanmakta ve bunun büyük bir kısmı hesaplarına mobil cihazlardan üzerinden girmekte.

Orta Doğu, bu yıl sosyal medya büyüme sıralamasında en üst sırada yer aldığı görülüyor. Avrupa’daki sosyal medya istatistiklerine baktığımızda, %11 artış oldu ve bölgede 340 milyon kişi, her ay mobil cihazlarla sosyal medya kullanıyor.

Bu sayı dünya nüfusunun üçte birini kapsarken, geçtiğimiz yıl dünya genelinde yaklaşık 482 milyon yeni kullanıcı sosyal medya kullanmaya başladı. Ayrıca dünya genelinde 1.61 milyar kişi e-ticaret işi ile uğraşıyor.

Peki, bu rapora göre sosyal medya kullanımında Türkiye’nin konumu nedir?

Sosyal medya istatistikleri raporuna göre Türkiye ne durumda?

Sosyal medya istatistikleri raporuna göre Türkiye’de yaklaşık 71 milyon mobil kullanıcı sayısı bulunmakta ve bunun 42 milyonu sosyal medyaya akıllı telefon üzerinden girmektedir. En çok girilen sosyal medyalara baktığımızda facebook birinci sırada gelmektedir.

sosyal medya istatistikleri

İkinci sırada Instagram ve üçüncü sırada Twitter bulunmakta. Kullanıcılar ortalama 3 saat sosyal medya kullanıyor ve en çok 24-34 yaş arası kişiler girmektedir.

:: Günde kaç saatinizi sosyal medyada geçiriyorsunuz?
yazarNurullah Akbıyık

Teknolojiyi çok seven Nurullah, boş vakitlerinde yabancı dizi ve film izlemeye bayılır. Ayrıca oyun delisidir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Sosyal medya istatistikleri bu yıl nasıl?”

  1. ATA dedi ki:

    Çok süper

" Sosyal medya istatistikleri bu yıl nasıl? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sosyal medya istatistikleri bu yıl nasıl? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sosyal medya istatistikleri bu yıl nasıl? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "