Sosyal medyada AR teknolojisi gittikçe artacak


23 Mart 2020 Pazartesi 17:15
Sosyal medyada AR teknolojisi gittikçe artacak

Artırılmış gerçekliğin (AR) dijital ve fiziksel dünyalarımızı bağlama özelliği ile markaların sosyal medyada tüketicilerle etkileşime geçme biçimini değiştiriyor. Snapchat ve Facebook, tüketicilerin AR sevgisini reklamlarla paraya dönüştürüyor ve markaların kullanımına kapı açıyor.

Sosyal medyada AR teknolojisi kullanımı hala erken aşamalarda olsa da, teknoloji markaların görmezden gelmesi gibi bi durum söz konusu değil. Bir markayı tüketicilerin yaşamlarıyla birleştirmenin akılda kalıcı, eğlenceli ve kullanışlı yolu; markaların satışlarını, tüketici katılımını ve marka bilinirliğini artırma yollarını katalize ediyor.

AR reklamları ile yaklaşık 15 milyar dolar gelir

Snapchat AR filtresi

AR reklamlarının 2022 yılına kadar 13 milyar dolardan fazla gelir elde etmesi ve bunun sonucunda o yıla kadar tüm mobil reklam gelirlerinin% 12’sinden fazlasını oluşturması bekleniyor. Bu sebeple önemli markalar AR-GE stratejilerini şimdiden avantaj sağlamak adına bu konu üzerinden planlıyor. Tüketicilerin sosyal medyada AR ile yapılan viralleri benimsemesi, markaların sosyal stratejilerini geliştirmek için teknolojiyi neden benimsemeleri gerektiğinin altını çiziyor.

Markalar, tüketicileri için AR teknolojisini daha fazla kullanacak

Markaların sosyal medya stratejilerinde AR teknolojisini uygularken ulaşmaya çalıştıkları üç hedefleri vardır. Satış ve indirmeleri artırmak, tüketici katılımını artırmak ve marka bilinirliğini artırmak. Buna ek olarak, teknolojinin yakın gelecekte gelişeceğine dair çok sayıda gösterge var ve bu da markaların sosyal medyada AR kullanımını yönlendirmede baş rol oynayacak.

Sosyal medya zamanla AR deneyimini artıracak ve önümüzdeki yıllarda markalar için AR teknolojisi trendi ile yeni fırsatlar sunulacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sosyal medyada AR teknolojisi gittikçe artacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sosyal medyada AR teknolojisi gittikçe artacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sosyal medyada AR teknolojisi gittikçe artacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?