Okunma

Sosyal Medyada Çok Hızlı İçerik Tüketiyoruz


02 Şubat 2016 Salı 14:50
Sosyal Medyada Çok Hızlı İçerik Tüketiyoruz

Facebook’tan Fidji Simo ile Twitter’dan Jeffrey Graham birlikte mobil kaynaklar üzerindeki içerik tüketimi ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

Başarılı videolar oluşturmak isteyen reklam verenler, yayıncılar ve insanlar için kullanılan kanalın kritik önemine dikkat çeken makalede aynı zamanda güncel araştırma istatistiklerine de yer veriliyor:

İnsanlar Facebook mobil üzerinde, masaüstüne kıyasla daha hızlı içerik tüketiyorlar. Mobilde ortalama içerik tüketim hızı 1,7 saniye iken masaüstünde bu oran ortalama 2,5 saniye civarında seyrediyor.

Instagram, Twitter ve Facebook tarafından yapılan araştırmalar ayrıca haber kaynağı kaydırma hızının yaşa göre de farklılık gösterdiğini ve gençlerin kaynaklarında daha hızlı hareket ettiklerini ortaya koyuyor.

Twitter, Instagram ve Facebook tarafından yapılan araştırmalar, mesaj hatırlanmalarının ilk bir saniye gibi çok kısa zaman dilimleri içerisinde ortaya çıktığını gösteriyor.

Bağımsız Fors-Marsh testlerine göre insanlar, mobil haber kaynaklarında gösterilen bir içeriği, sadece 0,25 saniye gibi bir süre maruz kaldıktan sonra bile hatırlayabiliyorlar.

Nilesen ve Twitter tarafından yapılan bir diğer araştırma da mobilde tanıtımı yapılan videoların sadece bir saniyede reklam hatırlanma değerlerini artırdığını ortaya koyuyor.

Facebook’ta bir videonun ilk 3 saniyesini izleyen insanların %65’i videonun en az 10 saniyesini, %45’i ise 30 saniyesini izleyeme devam ediyorlar.

16-02/02/facebook_featured.png

Twitter tarafından yapılan araştırmalar da aynı şekilde bir videonun ilk üç saniyesinin izlenmesi ile tüm videonun izlenmesi arasında güçlü bir korelasyon olduğunu ortaya koyuyor.

KaynakAdvertising Age 

:: İçerik tüketimi konusundaki veriler hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Sosyal Medyada Çok Hızlı İçerik Tüketiyoruz”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Adamlar niye Facebookta videoları otomatik oynatıyor sanıyorsunuz.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Her şeye duyarsız hale geldik.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Değerli bir araştırma fakat tüketim konusunda açlığımızın asıl sebebi kapitalizmdirBkz:Rol model Toplum

" Sosyal Medyada Çok Hızlı İçerik Tüketiyoruz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sosyal Medyada Çok Hızlı İçerik Tüketiyoruz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sosyal Medyada Çok Hızlı İçerik Tüketiyoruz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "