Okunma

Sosyal Medya’da Tarihimizle Yüzleşmek


16 Ağustos 2012 Perşembe 09:54
Sosyal Medya’da Tarihimizle Yüzleşmek

Yakın geçmişte, ansiklopediler ve kitaplar dijital ortama taşınmaya başladı. Basılı yayınları okuma oranları gün geçtikçe düşüşü sürdürüyor. Dijital ortamlarda okumaya, dijital ortamlarda e-öğrenmemize devam ediyoruz.

Tarih sahnesi, sosyal medya’da

Facebook‘un Zaman Tüneli’ne geçmesi ile birlikte kullanıcılar geçmişten güne bir hikaye oluşturabiliyorlardı. Kişisel hesaplarda, kendi hayatımızı doğumumuzdan itibaren bir tarih sıralamasına koyarken, Facebook sayfalarında ise kuruluştan bu yana bir hikaye yazılabiliyordu.

Twitter’da savaşlar, Facebook’ta Osmanlı

Tarih sahnesinin sosyal medyaya yansımaslı da ilk bir II. Dünya Savaşı‘nın canlı tweet’lerinin atılması ile oluştu. Gerçek zamanlı olarak 1940 yılından tweet’ler atmaya başlayan ve tarihte bugün sayfası gibi bir görev yapan Twitter hesapları çok popüler oldu.

II. Dünya Savaşı tweet’leri için @RealTimeWWII, Çanakkale Savaşı tweet’leri için @Canakkale_Canli Twitter hesaplarına göz atabilir, Facebook‘ta Osmanlı İmparatorluğu Zaman tünelini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

:: Sosyal Medya‘da Tarihimizle Yüzleşmek
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Sosyal Medya’da Tarihimizle Yüzleşmek”

  1. TheAbidinoqlu dedi ki:

    *****

    teşekkürler ssite güzel,bilgilendrici

  2. virusizmir dedi ki:

    Twitter kullanmayanlar Çanakkale Savaşı’nı aşağıdaki linkten de takip ***** />

" Sosyal Medya’da Tarihimizle Yüzleşmek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sosyal Medya’da Tarihimizle Yüzleşmek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sosyal Medya’da Tarihimizle Yüzleşmek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "