Okunma

Sosyal Medyada Yeni Dönem


10 Haziran 2014 Salı 10:00
Sosyal Medyada Yeni Dönem

Türkiye’de de faaliyet gösteren ve markaların sosyal medyadaki etkilerini ölçümleyebilmek için başvurdukları en etkili çözüm ortaklarından biri olan Socialbakers, EdgeRank Checker adlı girişimi satın aldığını açıkladı. Facebook Haber Akışı için markaya özel analizler sunan EdgeRank Checker‘ın satın alımında fiyatla ilgili bilgi verilmedi.

Markaların en çok kullandıkları sosyal ağlardan biri olan Facebook’un haber akışının tasarım ve altyapı olarak sürekli değişmesi, çoğu şirketin bu alanda uzman bir çözüm ortağından hizmet almasıyla sonuçlanıyor. Socialbakers CEO’su Jan Rezab da yaptıkları yeni alımla birlikte müşterilerine yepyeni boyutlarda sosyal medya analizleri yapabilir hale geldiklerini belirtiyor.

Sosyal analitik sektörü konsolide oluyor

Satın almanın ardından bir yandan Socialbakers Haber Akışı tabanlı analitik ölçümleri mevcut ürünlerine eklerken, diğer yandan EdgeRank Checker tek başına bir ürün olarak sunulmaya devam edecek. Socialbakers’ın bu hamlesiyle birlikte, iş analitiği bazlı birleşmelerin sektörde hız kazandığını açıkça görmek de mümkün.

:: Socialbakers raporlarını takip ediyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sosyal Medyada Yeni Dönem konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sosyal Medyada Yeni Dönem ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sosyal Medyada Yeni Dönem ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "