Okunma

Sosyal Paylaşım Siteleri Paylaşmıyor!


09 Ağustos 2011 Salı 20:15
Sosyal Paylaşım Siteleri Paylaşmıyor!

Sosyal paylaşım siteleri, kendilerini zirveye taşıyan özellikleriyle yetinmek yerine, yeni büyümekte olan servisleri izleyerek, kendi bünyesinde toplamaya devam ediyor.

Örneğin; Foursquare‘deki konum paylaşma özelliğinin popüler olması, Facebook‘u korkutmuş olacak ki, geçtiğimiz aylarda bu özellik de siteye dahil edildi.

Twitter ise, başka siteler üzerinden çok sık fotoğraf paylaşılması üzerine bu servisi kendi bünyesine ekledi ve ziyaretçileri de uyarmayı ihmal etmedi. Bu durum, Twitter ile birlikte kullanılan Twitpic.com, Yfrog.com gibi siteleri nasıl etkileyecek, ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Her Zaman Tutmuyor


Twitter, bu mesajla yeni servisini tanıtıyor.

Biraz temkinli konuşuyorum, çünkü Facebook‘un konum paylaşma servisini duyurmasından sonra “Bitti, ölecek, buraya kadarmış” diye diri diri toprağa gömülmek istenen Foursquare, havasını bozmadan istikrarlı büyümesine devam ediyor.

Bir de “sosyal paylaşım” unvanını taşıyan sitelerin, servisleri paylaşmayıp kendi bünyesinde toplamaya çalışması da ironi olarak kayıtlara geçiyor.

:: Sosyal paylaşım sitelerininportal gibi davranması hakkında ne düşünüyorsunuz? Tıklayın, forumda tartışmaya devam edelim.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Sosyal Paylaşım Siteleri Paylaşmıyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ğökantaşsenısevıyoruz

  2. GuitarFish dedi ki:

    Aslında bence güzel bir özellik gereksiz yere diğer sitelerle uğraşmaya gerek olmuyor böylece. Ama twitpic vs. sitelerdeki gibi, bir profilin paylaştığı tüm resimlere bakma şansımız olmuyor herhalde bu şekilde? Ya da ben göremedim bilmiyorum.

" Sosyal Paylaşım Siteleri Paylaşmıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sosyal Paylaşım Siteleri Paylaşmıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sosyal Paylaşım Siteleri Paylaşmıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "