Okunma

SourceForge Ödülleri Açıklandı


26 Temmuz 2008 Cumartesi 21:00
SourceForge Ödülleri Açıklandı
2008 SourceForge Community Choice Awards, yani topluluk tarafından seçilenlere verilen ödüller belli oldu. Tamamen SourceForge.net topluluğu tarafından seçilen yazılım projeleri, çok değişik ödüllere ve unvanlara layık görüldü. Örneğin "Kullanıcılarını en çok mahkemelik etmeye meyilli proje" gibi başlıkları görünce şaşırmayın. Bu tür isimlendirmeler biraz da açık kaynak kod ve özgür yazılım camiasındaki insanların espri anlayışlarıyla ilgili; dolayısıyla dil size biraz farklı gelebilir. Biz görevimizi yapıp bu ödül kategorilerini mümkün olduğunca anlamını bozmadan Türkçe’ye çevirdik.

Ödüller

:: En İyi Proje:

:: Kurumsal Düzeydeki En İyi Proje:

:: Eğitimciler İçin en İyi Proje:

:: Milyar Dolara Satılması Muhtemel Bir Sonraki Proje:

:: En İyi Çoklu Ortam Projesi:

:: Oynatıcılar İçin En İyi Proje:

:: Dünyayı Değiştirme İhtimali En Yüksek Proje:

:: En İyi Yeni Proje:

:: Belirsiz ve Dayanaksız İddialarla Patent İhlali Suçlamalarına Maruz Kalması En Muhtemel Proje:

:: Kullanıcılarının Ölü İş Modellerini Savunan Çağ Dışı Endüstri Birlikleri Tarafından Dava Edilmesine Sebep Olması En Muhtemel Proje:

:: Sistem Yöneticileri İçin En İyi Araç:

:: Geliştiriciler İçin En İyi Araç:

Bilgi için: SourceForge
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" SourceForge Ödülleri Açıklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SourceForge Ödülleri Açıklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SourceForge Ödülleri Açıklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "