Okunma

SpaceX internet uydusunu fırlatıyor! Canlı yayın!


21 Şubat 2018 Çarşamba 18:00
SpaceX internet uydusunu fırlatıyor! Canlı yayın!

Elon Musk bir projesini daha hayata geçiriyor. Detayları son ana kadar saklanan proje için ilk uydu bugün gönderiliyor. SpaceX fırlatmasını canlı yayınla izleyin! Starlink’in özel uydusu, tüm dünyaya hizmet verecek bir sistemin temelini oluşturuyor.

Elon Musk Tesla, SpaceX ve Boring Company’e ek olarak, Starlink’in de CEO koltuğunda oturuyor. Her şirketiyle dünyayı değiştirecek başka bir hayalini gerçekleştirmek isteyen Musk, son olarak Starlink’i duyurmuştu.

Elon Musk’ın sıradaki hedefi: Dünyanın her yerine süper hızlı uydu interneti

Geçtiğimiz hafta açıklığa kavuşan StarLink projesiyle birlikte 4000‘in üzerinde uyduyla özel bir platform oluşturulacak.

Oluşturulan platform sayesinde dünyanın her yerine gigabit hızlarında internet hizmeti verilecek.

Musk’ın söylediğine göre, 100 dolar civarında fiyatı olan bir çanak anten ile sisteme erişilebilecek ve çok yüksek hızlarda bağlantı kurulabilecek.

İlk StarLink uydusu bugün gönderiliyor

Şu anda çok az bilgiye sahip olduğumuz uydu projesi için StarLink adında bir şirket kuruldu. Detaylı çalışmalarını gizlice tamamlayan şirket, uydu fırlatmak ve internet erişimi vermek için gerekli tüm izinleri de aldı.

Şirketin ilk uydusu birkaç saat içerisinde SpaceX Falcon 9 ile uzaya gönderilecek. Yaklaşık 1000 km yükseğe yerleşecek olan uydu, StarLink projesinin ilk testlerini gerçekleştirecek.

SpaceX’in StarLink internet uydusu fırlatışını canlı yayınla izleyin

Kısa süre içerisinde başlayacak olan canlı yayını aşağıdan izleyebilirsiniz.

::Musk’ın internet projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “SpaceX internet uydusunu fırlatıyor! Canlı yayın!”

 1. Hamza dogus dedi ki:

  Dogrumu

 2. serdar dedi ki:

  internet ücretsiz mi olacak

 3. AKIN dedi ki:

  “Dünyanın her yerine” derken Türkiye dahil mi?

  1. dsfds dedi ki:

   yok moruq biz marstayız

 4. efkan dedi ki:

  Jet gibi, sözde kalmıyor.

 5. Haqy dedi ki:

  Parti kur müridin olalım Elon reis…

" SpaceX internet uydusunu fırlatıyor! Canlı yayın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SpaceX internet uydusunu fırlatıyor! Canlı yayın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SpaceX internet uydusunu fırlatıyor! Canlı yayın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "