Okunma

Elon Musk, çalışanlarının bir kısmına kapıyı gösterdi!


12 Ocak 2019 Cumartesi 16:00
Elon Musk, çalışanlarının bir kısmına kapıyı gösterdi!

Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX işçi çıkarılması konusunda karara vardı. 6000 çalışanı bulunan firmanın birçok proje yürütürken işçi çıkarması tartışmaları beraberinde getirdi.

SpaceX işçi çıkarılması konusunda açıklama yaptı!

Dün yapılan açıklamayla bazı çalışanlarıyla yollarını ayırmaya karar veren şirket, bu durumu karşılaşılması beklenen sıra dışı zorluklara bağladı.

SpaceX’in sözcüsü yaptığı açıklamada “Müşterilerimize hizmet vermeye devam edebilmek ve uzay araçlarının gelişimi ile dünya çapındaki İnternet ağı projelerinin başarıyla tamamlanabilmesi için firmamızın sade bir şirket hâline gelmesi gerekiyor. Bu girişimlerin her biri, ayrı olarak gerçekleştirilse bile, diğerlerini iflasa sürükleyebilir.” dedi. Açıklamanın devamında yollarını ayırdıkları çalışanlara verdikleri hizmetten ötürü teşekkür edildi.

SpaceX işçi çıkarılması

NASA ve Amerika Hava Kuvvetleri ile yapılan anlaşmalardan kâr elde ettiğini açıklayan şirketin, yaklaşık 600 çalışana denk gelen yüzde 10’luk işten çıkarma oranı kemer sıkma ihtiyacının göstergesi olarak algılandı.

Haziran ayında Elon Musk, SpaceX’in yönetici kadrosunda bulunan yedi kişiyle yollarını ayırmıştı. Bu kişilerin işten çıkarılmasında proje geliştirmelerindeki fikir ayrılıkları ve Starlink uydularının testleri gerekçe gösterilmişti.

Geçtiğimiz aylarda Musk’ın sahibi olduğu Tesla’da da binlerce işçi artan maliyetleri azaltmak için işten çıkarılmıştı. Tesla’da çıkarılan işçi sayısı toplam iş gücünün yüzde 9’una denk geliyordu.

Büyük projelerle adından söz ettiren Elon Musk’ın ekonomik olarak bazı problemlerle baş etmek zorunda kalabileceği iddia ediliyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Elon Musk, çalışanlarının bir kısmına kapıyı gösterdi!”

 1. Anonim dedi ki:

  bir abartmadan haber yapan bir teknoloji sitesi cikacak, hepimiz oraya gidecegiz, SpaceX calisanlarinin %10 nu isten cikarmaya karar verdi, boyle bir baslik atsaniz en azindan bu isi severek yaptiginizi gosterir, siz iyi yapin zaten para kazanirsiniz, illa boyle sacma saban baslik atalim insalara linkleri tiklatalim derseniz bunun bir sonucu olur oda kisa vadede cok para uzun vadede batmaktir.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tesla da batacak. Herkes teslanın yaptığını üretebiliyor.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  6000 mi 600 mü

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kapıyı gösterdi başlığı biraz ağır olmuş. Kadroyu dağıttınız, pek hayıra gitmiyorsunuz.

" Elon Musk, çalışanlarının bir kısmına kapıyı gösterdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk, çalışanlarının bir kısmına kapıyı gösterdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk, çalışanlarının bir kısmına kapıyı gösterdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "