SpaceX uzaydaki astronotların dönüşüne hazırlanıyor


18 Temmuz 2020 Cumartesi 09:00
SpaceX uzaydaki astronotların dönüşüne hazırlanıyor

SpaceX Crew Dragon ile birlikte Uluslararası Uzay İstasyonu’na ulaşan ve halen daha orada çalışmalar gerçekleştiren NASA astronotları ile ilgili dönüş planlaması yapılıyor. Kısa bir süre önce de NASA astronotlarının ne zaman dönecekleri ile ilgili açıklama yapıldı. SpaceX taarafındaki hazırlıklar da son seviyeye çıkmış oldu.

SpaceX Crew Dragon ile NASA astronotları dönüşe hazırlanıyor

Yeni yapılan açıklamaya göre 2 Ağustos 2020 tarihi itibari ile Uluslararası Uzay İstasyonu’na SpaceX tarafından götürülen iki NASA astronotu dönüş yolunda olacak. NASA astronotları Bob Behnken ve Doug Hurley, 1 Ağustos 2020 tarihinde Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan ayrılacak. Dünya’ya dönüşleri ise 2 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleşecek.

SpaceX Crew Dragon

Şu an için bu planlamalarda herhangi bir aksaklık yaşanmaması bekleniyor. Ancak herhangi bir gecikme olması da sürpriz olmayacaktır. Hatırlatmak gerekirse Bob Behnken ve Doug Hurley’in ISS gidiş planlamalarında da ertelemeler meydana gelmişti. Eğer herhangi bir gecikme yaşanmaz ise SpaceX, 2 Ağustos 2020 tarihinde Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan Dünya’ya NASA astronotlarını getiren ilk özel şirket olma unvanını da almış olacak.

Son olarak hatırlatmak gerekirse 30 Mayıs 2020 tarihinde SpaceX Crew Dragon ile birlikte şirket, NASA’nın iki astronotunu Uluslararası Uzay İstasyonu’na taşıyan ilk özel uzay şirketi olmayı başarmıştı. Elon Musk önderliğinde yoluna devam eden SpaceX, yeni başarılar kazanmak için Ağustos 2020 tarihine odaklanmış durumda. İlerleyen günlerde bu konuda SpaceX ve NASA’dan yeni açıklamalar gelmeye devam edecektir.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “SpaceX uzaydaki astronotların dönüşüne hazırlanıyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Adamlar biraz daha kalsaydı be. Çok erken olmadı mı böyle.

" SpaceX uzaydaki astronotların dönüşüne hazırlanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SpaceX uzaydaki astronotların dönüşüne hazırlanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SpaceX uzaydaki astronotların dönüşüne hazırlanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!