Okunma

SpaceX yörüngeye 4425 uydu fırlatacak


17 Kasım 2016 Perşembe 05:30
SpaceX yörüngeye 4425 uydu fırlatacak

Elon Musk’ın, Mars’ta koloni kurmaktan farklı bir planı daha olduğu ortaya çıktı.

ABD’de Federal İletişim Komisyonu’na (FCC) başvuran SpaceX’in dünya yörüngesine 4425 uydu yerleştirmek için izin talebinde bulunduğu ortaya çıktı.

4425 adet uyduyla dünya rekoru SpaceX’in olacak

Her biri küçük bir otomobil boyutlarında olacak iletişim uydularından 4425’ini dünya yörüngesine yerleştirmek isteyen SpaceX böylece yörüngedeki en büyük uydu işletmecisi olacak.

Dünya yörüngesinde şu anda tüm devletlerin toplamda 1419 aktif uydusu bulunuyor. Ömrünü doldurmuş uyduların sayısı ise 2600.

Elon Musk bu yeni uydular sayesinde, dünyaya kesintisiz, kablosuz geniş bant internet sağlamayı düşünüyor.

Her bir uydu dünya üzerinde 1060 Km çapında bir alana geniş bant internet erişimi sağlayabilecek.

Bu sayede hem internete bağlanma sorunu yaşayan uzak yerleşim bölgeleri internete bağlanacak hem de deniz araçları denizlerin ortasında çok daha ekonomik ve hızlı bağlantıya sahip olabilecek. 

:: Karasal internet bağlantısı yerine uydudan interneti tercih eder misiniz?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “SpaceX yörüngeye 4425 uydu fırlatacak”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  amaç belli, tüm internet trafiğine veri akışına hakim olmak, tüm gizli verilere cihaz bilgilerine internet trafiğine hakim olmak, unutmayalım bilgiye hakim olan herşeye hakim olur…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Resmen intnet araçılığı ile tüm veri ve iletişime sahip olma isteğinden başka birşey değil. herşey bizde olsun biz yönetelim ve izleyelim demek .

 3. SDN Okuru dedi ki:

  devlet bir hesap açsın bağış yapalım. yerli uydu, yerli roket, yerli araba ne varsa yapılsın artık. BEKLEMEK İSTEMİYORUZ

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu adam inanilmaz ornek almaliyiz

 5. SDN Okuru dedi ki:

  21. yy ın davinci'si elon musk. helal olsun.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bir gün başarılı bir şirket yapabilirmi 🙂 şuan başarılı değil yani yuh 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  bilim kurgu filmlerindeki dünyayı ele geçirme çabalarını hatırlatıyor…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel bir proje

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Şimdilik hayalden farksız ancak vizyon ve misyon sahibi bir şirket olmaları onları bir gün başarılı bir şirket yapabilir

" SpaceX yörüngeye 4425 uydu fırlatacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SpaceX yörüngeye 4425 uydu fırlatacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SpaceX yörüngeye 4425 uydu fırlatacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "