Okunma

Spam’ciler Nasıl Para Kazanıyor?


11 Kasım 2008 Salı 12:33
Spam’ciler Nasıl Para Kazanıyor?

Her gün onlarcasını aldığınız spam e-postalardaki reklamlara inanıp buralardan alışveriş yapanlar var mı? Sorunun yanıtı, spam’cileri spam’lemekten geçiyor. Çeşitli üniversitelerden toplanan yedi bilgisayar bilimci, bir milyonun üzerinde makineyi kontrol altında tutan Storm ağına sızmayı başararak, vekil botlar yardımıyla 75.869 bilgisayarı kontrol altına alıp kendi spam ağlarını kurdu. 26 günün ve yaklaşık 350 milyonun üzerinde spam e-posta nın sonrasında ise 28 kişinin alışveriş yaptığı gözlendi. Yani spam e-postalara her 12.500.000 kullanıcıdan biri yanıt veriyor. Düşük bir oran gibi görünse de, Storm ağının bu yolla her gün yaklaşık 7.000 dolar, yılda 3,5 milyon dolar kazandığını da hatırlatmakta fayda var.

:: Bu 28 kişiyi ne yapmak gerekiyor?

Yazan : Erhan Kahraman
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Spam’ciler Nasıl Para Kazanıyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    herşey o alışveriş yapan 28 kişi yüzündenmiş. bulun onları !!!!!

  2. SDN Okuru dedi ki:

    güzel bir kazanç yolu../-)

  3. SDN Okuru dedi ki:

    😀 süper…

" Spam’ciler Nasıl Para Kazanıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spam’ciler Nasıl Para Kazanıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spam’ciler Nasıl Para Kazanıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "