Okunma

Spam Savaşında Yeni Cephe


13 Mayıs 2008 Salı 21:00
Spam Savaşında Yeni Cephe
İnternet sitesi, e-posta, anlık ileti derken spam şimdi de sosyal ağ sitelerine dadandı. Mart 2008 öncesindeki altı aylık süreçte, Facebook gibi sosyal ağ sitelerinde gözlenen spam içerikteki dört katlık artış da bunun en büyük kanıtlarından biri. Üstelik büyük sosyal ağ sitelerinde, açılan her yeni hesabın %30’u ‘zombi hesap’ olarak bilinen otomatik hesaplardan. Anti spam firması Cloudmark‘a göre, bu gibi hesaplar spam ve diğer zararlı saldırılar için kullanılıyor.

Spam İçeriklere Dikkat

Cloudmark yetkilisi JF Sullivan, sosyal ağ sitelerinde yapılan spam reklamların, spam e-postalar ile aynı türden olduğunu ve aynı kişiler tarafından hazırlandığını söylüyor. Sosyal ağ sitelerine olan güvenin spam yollayıcıları tarafından kötüye kullanıldığı tespitinde bulunan Sullivan, insanların artık e-postalara güvenmediğini, spam göndericilerinin de kullanıcıların online alışkanlıklarını takip ettiğini vurguluyor. Diğer bir deyişle, artık Facebook‘ta size gelen mesajları açmadan önce bir daha düşünün.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Spam Savaşında Yeni Cephe konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spam Savaşında Yeni Cephe ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spam Savaşında Yeni Cephe ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "