Okunma

Spam Savaşlarında Tuhaf Gelişme!


07 Ocak 2011 Cuma 16:30
Spam Savaşlarında Tuhaf Gelişme!

Dile kolay, kısa süre öncesine kadar, günde 200 milyardan fazla spam e-posta, kullanıcıların mail kutularında yerlerini alıyor ve baş ağrıtıyordu. Birbiri ardına açılan davalar (Spam’cıların Baş Düşmanı) ve Avrupa Birliği ile Uzak Doğu ülkelerinin sert yaptırımları sayesinde, birkaç ay önce günde 200 milyarlık ortalamaya sahip spam postalar, Aralık ayında, 50 milyar seviyesine geriledi.

Karanlık, Saldırıya mı Hazırlanıyor?

Lakin bazı bilişim otoriteleri, bu muazzam düşüşü “garip” olarak nitelendirdi. Pek çok yayına göre, düşüş geçici ve yeni yılın ortalarından itibaren, yine ortalama 200 milyarlara varacak. Onlara göre, günümüz spam geliştiricilerinin kabuk değiştirme, izini kaybettirme ve yeni isimlerle meydana çıkma zamanı… Umarız, spamların azalmasının nedeni sert önlemlerdir, aksi takdirde can sıkıcı bir dönem kullanıcıları bekliyor demektir.

 

:: Sizce spam sayısının ani düşüsünün sebebi nedir?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Spam Savaşlarında Tuhaf Gelişme! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spam Savaşlarında Tuhaf Gelişme! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spam Savaşlarında Tuhaf Gelişme! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "