Okunma

Instagram ile AR alışveriş dönemi başlıyor


05 Ekim 2019 Cumartesi 09:00
Instagram ile AR alışveriş dönemi başlıyor

Instagram bu aralar ardı arkası gelmeyen yenilikleriyle gündemde kalmaya devam ediyor. Dün Threads uygulamasını sunmasının ardından bugün de Spark AR ile Instagram AR teknolojisini alışveriş için kullanacağı testleri başlattı.

Spark AR ile Instagram AR alışveriş deneyimi yaşatacak!

Öncelikle Facebook için oluşturulan Spark AR Studio, yaz başında Instagram için de son kapalı beta günlerini yaşadı. Kısa süre önce geliştiriciler için de açılan Spark AR, Instagram alışveriş özelliği için önemli bir gelişmeyi uygulamaya entegre edecek. Instagram alışveriş özelliğini geliştirmeye devam ettiği şu günlerde AR teknolojisi ile alışverişte önemli bir yenilik olacak.

Facebook, Spark AR platformunu kullanıcıların satın alacağı eşyaları dijital olarak deneyimlemesi için Instagram için de sunmaya başladı. MAC ve NARS gibi büyük kozmetik markalarına ek olarak, Ray-Ban ve Warby Parker gibi gözlük markalarını da test edebileceğiniz özelliği küresel çapta henüz net olarak açıklamadığı bölgelerde kullanıcılara sundu.

Spark AR ile Instagram AR alışveriş deneyimi yaşatacak! - ShiftDelete.Net (1)

Bu özelliğe markaların resmi Instagram hesaplarından hızlı bir şekilde ulaşabilen kullanıcılar farklı renk ve modellerin yüzlerinde nasıl durduğunu kameraları ile deneyimleyebilecek. Bu da alışveriş deneyimini geliştirirken, kullanıcıya da büyük bir kolaylık sağlayacak. Ayrıca, ürünü dener denemez Instagram üzerinden de satın alım işlemi gerçekleştirilebilecek.

Özelliğe erişiminizi kontrol etmek için iOS ve Android tarafında son güncellemeleri almış ve Instagram’ın da en son güncelleme sürümünü cihazınıza yüklemiş olmanız gerekiyor. Kısa süre içerisinde tüm cihazlarda kullanılabilir olması beklenen özellik, Instagram’ın online alışveriş tarafında kendini geliştirmeyi hedeflediğini de gösterdi.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Instagram ile AR alışveriş dönemi başlıyor”

  1. Anonim dedi ki:

    Instagram alışveriş özelliği keşke Türkiye’de de olsa

" Instagram ile AR alışveriş dönemi başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Instagram ile AR alışveriş dönemi başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram ile AR alışveriş dönemi başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "