Okunma

Spor Aşkı Mobil Cihazlarda


09 Mart 2012 Cuma 11:00
Spor Aşkı Mobil Cihazlarda

Tabletler ve akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birçok alışkanlığımızın değiştiği malum. 600 ABD’li yetişkin üzerinde yapılan bir araştırma gösteriyor ki spor tutkunları, spor olaylarını takip edebilmek adına mobil cihazlarına çok daha bağlı bir hale geldiler.

Motricity tarafından yapılan araştırma gösteriyor ki akıllı telefon ya da tablet sahiplerinin %80’i cihazlarını spor olaylarını takip etmek için kullanıyor. Araştırmaya katılanların %25’lik bir kısmı ise iş toplantısında ya da film izlerken de maç sonuçlarına baktıklarını itiraf ediyor. Katılımcıların yarısı, tuvalete giderken maç sonuçlarını takip edebilmek için yanlarında mobil cihazlarını da götürdüğünü açıkladı.

  

Katılımcıların isteklerine de yer verilen araştırmada kullanıcıların %60’lık kesiminin en çok istediği yeniliğin, maçı sahadaki bir oyuncunun gözünden izleyebilmeye imkan veren bir uygulama olduğu ortaya çıktı. Her üç kişiden biri, müsabaka esnasında tuttuğu takımın antrenörüne mesaj atmak istediğini açıklarken, %25’den fazla bir kısım da maç sırasında hakem ve rakip oyuncuları cep telefonu aracılığıyla “sıkıştırmak” istediklerini açıkladı.

Her 5 kişiden birinin özel bir randevuda bile takımlarını takip etmek için çaktırmadan mobil cihazlarını kontrol ettiğini ortaya koyan bu araştırma, spor tutkunlarının hoşuna gidecek olan yeni uygulamaların da geleceğinin habercisi olabilir.

:: Sizin favori spor uygulamanız hangisi?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Spor Aşkı Mobil Cihazlarda”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Spor uygulaması o değil budur .

    Endomondo Sports Tracker

    *****

" Spor Aşkı Mobil Cihazlarda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spor Aşkı Mobil Cihazlarda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spor Aşkı Mobil Cihazlarda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "