Spotify abone sayısı bir kez daha açıklandı


28 Ekim 2019 Pazartesi 23:00
Spotify abone sayısı bir kez daha açıklandı

Podcast yayınları ile gücüne güç katan Spotify, 2019 yılının üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Böylece Spotify kazancı ile birlikte Spotify abone sayısı da güncellenmiş oldu.

Spotify abone sayısı ve Spotify kazancı arttı

Spotify abone sayısı ile ilgili son bilgiler, yılın üçüncü çeyrek sonuçları ile birlikte ortaya çıktı. Toplamda 248 milyon dinleyiciye sahip olan platformda Premium üye sayısı ise 113 milyon seviyesinde. Toplam kullanıcı sayısının geçen yıla göre yüzde 30 artış yaşadığı söyleyebiliriz. Premium abone sayısındaki artış ise yüzde 31.

Spotify kazancı ile ilgili verilere baktığımızda, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28’lik bir artış karşımıza çıkıyor. Gelirleri 1.73 milyar euroya ulaşan şirket, premium aboneliklerden 1.56 milyar euro kazanç elde ediyor. Reklam gelirleri ise 170 milyon euro. Reklam gelirlerini artıran Spotify yine de bunun beklentilerin altında kaldığını açıkladı.

Geçen yıl 6 milyon euro işletme zararı açıklayan şirket, bu yıl 54 milyon euroluk işletme kârı olduğunu açıkladı. Ayrıca, Spotify üç aylık net kârının da 214 milyon euro olduğunu belirtti. Geçen yıl bu kâr 226 milyon euro seviyesindeydi.

Spotify‘ın bu yükselişinde özellikle gelişmekte olan ülkelerin önemli rol oynadığı söyleniyor. Aynı şekilde Latin Amerika’daki büyüme de önemli rol oynuyor.

Şirketin büyümesinde podcast yayınlarının oldukça etkili olduğu düşünülüyor. podcast kullanımı yüzde 14 seviyelerine ulaştı. Bu da yaklaşık 35 milyon Spotify kullanıcısının podcast dinlediği anlamına geliyor.

Bu arada şimdiye kadar Spotify’ın 500 binden daha fazla podcast yayınladığının altını çizelim.

Spotify‘ın yıl sonu tahminleri de bu açıklamalarla birlikte netlik kazandı. Şirket, 2019 yılının sonunda aylık 255 milyon ile 270 milyon kullanıcı sayısını ulaşmak istiyor. Premium abone sayısında hedef ise 120 milyon ile 125 milyon kişi.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Spotify abone sayısı bir kez daha açıklandı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple music candır… Kaliteeee

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Hükümet ek vergi koyunca görürsünüz.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  3 yıldır Spotify üyeliğim var. çok memnunum ancak Kullandığım x GSM şirketi 6 aylık bedava Apple Music aboneliği gönderdi, aktif ettim ve ses kalitesi Spotify’e göre çok daha iyi. Ara yüz hemen hemen aynı, kullanımı iyi, keşfet bölümü daha iyi, kişisel listeler ise bi tık daha kötü, sebebi ise (TR) spotify kadar yaygın olmadığına bağlıyorum. Bundan sonra Apple Music’e devam…

" Spotify abone sayısı bir kez daha açıklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify abone sayısı bir kez daha açıklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify abone sayısı bir kez daha açıklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 2. 2 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 3. 3 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 4. 4 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 5. 5 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 6. 6 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 7. 7 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 8. 8 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 9. 9 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 10. 10 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!