Spotify bu yılın özetini sunuyor: Yeni listeler!


02 Aralık 2020 Çarşamba 10:20
Spotify bu yılın özetini sunuyor: Yeni listeler!

Spotify Wrapped, 2020 dinleme alışkanlıklarınızı hikâye tarzı bir formatta anlatıyor. Her yıl kullanıcılarının en çok hangi parçaları dinlediklerini, en sevdiği tarzları ve sanatçıları göz önüne taşıyan Spotify, bu yılki kullanıcı etkinliğini de paylaştı. 6 yeni özellik sunduğunu duyuran Spotify’ın sunduklarına bir bakalım:

Spotify Wrapped ile 2020 yılına bakabilirsiniz

Spotify her yıl kullanıcılarının en çok hangi sanatçıları dinlediğinden, kaç saat müzik dinlediğinden ve pek çok detaydan kullanıcıyı yıl bitmeden haberdar ediyor. Spotify kullanıcıları en çok hangi türleri dinlediklerini öğrenirken, en çok hangi şarkıyı sevdiğini ve hangi dönemin müziklerini daha çok dinlediğini hazırlanan listeler ile görebiliyor. Bu yıl ise Spotify, farklı bir formatta kullanıcılara bunu sunuyor: Hikâye formatı!

Ana sayfada karşımıza çıkan 2020 yılı özeti, yeni bazı detaylar da sunuyor. Bunlardan ilki uygulama içi sınavlar. Yanlış duymadınız, en çok dinlediğiniz podcastlerden en çok dinlediğiniz müziklere kadar zorlu sorularla karşı karşıya kalıyorsunuz, en çok dinlediğiniz on yılı tahmin etmenizi isteyen Spotify’ın sunduğu sonuçlar sizi şaşırtabilir.

Spotify Wrapped-00

Bana özel hazırlanan liste şu şekilde, en sağda uygulama içi oyun özelliği

En çok dinlediğiniz 100 parçadan bunları kaç dakika dinlediğinize kadar pek çok konuda detaylı istatistik sunuluyor. Spotify, premium kullanıcıları için de dinleme şekillerine bağlı olarak yeni rozetler getiriyor. Yeni kişiselleştirilmiş çalma listeleri, bu yıl dinlediğiniz parçalardan oluşuyor. Spotify’ın oluşturduğu Wrapped ise kullanıcısı olmasanız bile sizlere açık.

Yukarıda bahsettiklerimiz kişiselleştirilmiş listeler, Spotify’ın hem Android hem de iOS sürümünü kullanan kullanıcıları için sunuluyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Spotify bu yılın özetini sunuyor: Yeni listeler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify bu yılın özetini sunuyor: Yeni listeler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify bu yılın özetini sunuyor: Yeni listeler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!