Okunma

Spotify butonları çoğaltıyor! Yayıncılar sevinecek


29 Ağustos 2019 Perşembe 17:40
Spotify butonları çoğaltıyor! Yayıncılar sevinecek

Müzik dinleme platformu olarak hayatımıza giren Spotify, kullanıcı dostu yeniliklerine devam ediyor. Son olarak ortaya çıkan görseller, Spotify Podcast Oluştur düğmesi üzerinde çalışıldığını gösteriyor. Son zamanlarda podcast içeriklerini artıran Spotify’ın bu hamleyle podcast yayıncılarının işini kolaylaştıracağı tahmin ediliyor.

Podcast Oluştur butonuna basıldığında, Anchor uygulamasını kullanarak telefonunuzda bir podcast’i kısa bir süre sonra kaydedebilecek, düzenleyebilecek ve yayınlayabileceksiniz. Tüm bunlardan sonra podcast’inizi Spotify ve Apple gibi diğer platformlara yükleyebileceksiniz.

Spotify Podcast Oluştur butonu geliyor

Bu özellik, uygulamaları tersine mühendislik ile araştıran Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı. Yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken Wong, Spotify’ın yeni çalışmasını attığı bir tweet ile duyurdu.

Kısa süre önce şirket tarafından satın alınan, Anchor podcast oluşturma uygulaması bu iddiaları doğrular nitelikte. Ayrıca şirket, popüler Reply All Internet Culter podcast’inin yaratıcısı olan podcast stüdyosu Gimlet Media’yı da satın aldı. Ek olarak, gelecek olan bu podcast özelliği ile ilgili bir promosyon sayfası da bulunuyor. Wong bu sayfanın ekran görüntüsünü de Tweet’i altındaki yorumlara eklemiş.

Spotify Podcast oluştur butonu - 1

Şirket’in bu çabası, Anchor uygulamasını denemek için kendi podcast’lerini oluşturmakla ilgilenen kullanıcıları teşvik edebilir. 180 milyon aktif kullanıcı kitlesiyle Spotify, podcast yayınlamak kitlelere ulaşmakta yardımcı olabilir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Spotify butonları çoğaltıyor! Yayıncılar sevinecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify butonları çoğaltıyor! Yayıncılar sevinecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify butonları çoğaltıyor! Yayıncılar sevinecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "