Spotify’dan çok faydalı yeni öneri özelliği geliyor


21 Nisan 2020 Salı 12:40
Spotify’dan çok faydalı yeni öneri özelliği geliyor

Spotify özellikle son birkaç yıl içinde ücretli aboneliğe sahip olan kullanıcı sayısını önemli oranda artırmış durumda. Tecrübeli şirket, bu sebepten ötürü her geçen gün yeni özellikler eklediği bünyesine işlevsel bir öneri özelliği daha getiriyor.

Kullanıcılar, bu kapsamda rekor dinlenmeye ulaşan Spotify Podcast yayınlarına artık daha kolay bir şekilde ulaşabilecek. Böylece Spotify podcast öneri özelliği sayesinde kıyıda köşede kalmış olan yayınlar kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Spotify podcast öneri özelliği geliyor

Normalde popüler müzik ve podcast dinleme kategorisinde yalnızca şarkı listesi için öneriler yapan Spotify, artık bu yayınları için de bir öneri sistemi getiriyor.

Müzik öneri özelliği gibi kullanıcılarının istekleri ve dinledikleri parçalar üzerinden algoritmaya dayanarak öneri yapacak olan bu sistem, çoğu kişi tarafından fark edilmeyen podcast yayınlarını da canlandırabilir gibi duruyor.

Spotify’ın podcast bulma sorununu çözmeye çalışırken aynı zamanda podcast’lerin yeni kitlelere ulaşmasına da yardımcı olmak adına çaba harcadığı biliniyor. Şirket şu an için ABD, Almanya, İsveç, İngiltere, Meksika ve Brezilya olmak üzere toplam 6 ülkenin vatandaşlarına yeni çalma listelerini sunmaya başladı.

Haftalık üç çalma listesi yayımlayacak olan Spotify, bunları “Haftanın En İyi Podcast’leri” gibi bir öneri başlığı altında toplamayı planlıyor.

İşinin ehli olan kişiler tarafından hazırlanacağı belirtilen bu podcast listeleri, her ülke için yerelleştirilerek paylaşılacak. Örneğin Türkiye seçeneğine tıkladığınızda Türkiye’deki podcast yayınlarından oluşan listeler ile karşılaşabileceksiniz.

Peki Spotify’ın bu özelliği başlatmasındaki amaç ne? Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit: Kullanıcıların Spotify podcast öneri özelliği ile sunulacak olan çalma listeleri sayesinde burada daha çok vakit geçirmesini sağlamak.

Hiç podcast dinlememiş olan kişileri de bu tarz yayınlar ile tanıştırmak isteyen şirket, bu özelliği geçen yıldan beri test ediyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Spotify’dan çok faydalı yeni öneri özelliği geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify’dan çok faydalı yeni öneri özelliği geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify’dan çok faydalı yeni öneri özelliği geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  3. 3 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  4. 4 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  5. 5 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  6. 6 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  7. 7 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  8. 8 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  9. 9 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  10. 10 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası