Okunma

Spotify daha akıllı olacak!


19 Nisan 2017 Cuma 20:05
Spotify daha akıllı olacak!

Spotify hakkında önemli gelişmeler yaşanıyor. Milyonlarca kullanıcısı olan Spotify şirketi, Al teknolojisinde önemli yeri sahip olan Niland ile birlikte önemli bir ortaklığa imza atacağını duyurdu!

Spotify daha akıllı olacak!

Yapılan bu hamle ile birlikte şirket yetkilileri, kullanıcılara dinledikleri müzik zevkine göre daha sağlıklı önermeler ile karşımıza çıkacak.

Bildiğiniz üzere 2013 yılında Paris‘te kurulan Niland şirketi kullanıcıların kişisel zevklerine uygun müzik önerilere ön plana çıkıyordu.

API tabanlı çözümler sunan şirket, yaptığı müzik analizi ile birlikte dinlediğimiz müziğe benzer sonuçları verilerini çıkartarak depoladıktan, sonra otomatik olarak bir sonraki müzik dinlediğiniz de önerilen listesi oluşturmakta oldukça yardımcı olmakta.

17-05/19/spotify.jpg

Spotify bu hamlesi ile birlikte daha akıllı hale gelecek. Bu faydalı özellik ise en çok alakasız parçalarla karşı karşıya kalan kullanıcılar için oldukça işine yaracağını söyleyebiliriz.

Her iki şirkette iş birliğini internet siteleri üzerinden yaptığı basın bildiri ile kamuyouna duyurdular. Niland şirketinin teknoloji ile kullanıcılara daha sağlıklı hizmet sunacak olan popüler müzik platformu önemli bir yol kat edecek.

::Yaşanan bu gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz?


yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

“Spotify daha akıllı olacak!” üzerine 11 yorum

 1. SDN Okuru dedi ki:

  spotify haftalık oluşturulan listeler mükemmel zaten,daha mükemmel nasıl olur bilemedim 😀

 2. SDN Okuru dedi ki:

  spotify önce bir adam gibi açılsın da sonra akıllı mı olacak ne olacaksa olsun. gayet iyi bir pc olmasına rağmen açılırken bi kasılmalar bi donmalar o kadar uzun sürüyor ki açılması. bu program dısında bu kadar gec açılan baska bi program yok bilgisayarımda.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bende öyle oluk oluk şarj gitmiyor xiaomi Mi5 prime

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Sabahtan akşama kadar telefonu aktif kullandığımda hiç şarjı bitmiyor ama spotify ile müzik dinlediğimde oluk oluk şarj gidiyor herkeste bu böyle mi benim telefonda mı böyle (iPhone 7)

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Spotify bu ne? mp3 dinlemek için para mı veriyorsunuz

 6. SDN Okuru dedi ki:

  önce bi mobilde dosyaları karışık çalma özelliğini geri getirsinler kaç aydır dilimiz damağımız kurudu çürüdük forumlarda hala takan yok

 7. SDN Okuru dedi ki:

  O kadar para veriyoruz aylık. Akıllansın tabii 😀

Yorum yazın

Geri bildirim