Spotify’dan Apple etkinliği sonrası açıklama


16 Eylül 2020 Çarşamba 07:00
Spotify’dan Apple etkinliği sonrası açıklama

Spotify, Apple’ı rekabete mahal vermeyen hareketlerinden dolayı eleştiriyor. Zira Epic Games ve Apple arasında yaşanan kriz sonrası, Epic Games’ten taraf olan popüler içerik platformu yeni bir açıklama ile Apple’a kızgınlığını kusuyor. Spotify ve Apple gerilimi tırmanacak gibi duruyor.

Spotify ve Apple gerilimi artıyor

Apple dün (15 Eylül) bir etkinlik düzenledi ve bu etkinlik kapsamında yeni cihazlarını tanıttı. Bu cihazların yanında bir de Apple One adlı servisini duyurdu. Bu servis Apple TV Plus, iCloud, Apple Arcade ve Apple Music gibi servislerin tek bir çatı altında toplamayı mümkün kılıyor.

Zaten bir süredir Apple’ı özellikle Apple Music tarafında eleştiren Spotify, yeni ”One” servisinin bu durumu daha da kötü hale getireceğini söylüyor. Bütün hizmetlerini tek bir servis altında toplayacak olan Apple’ın bu noktada diğer uygulamalara ve platformlara rekabet alanı sunmayacağı gerekçesiyle Spotify tarafından eleştirildiği görülüyor.

Apple’ın One platformu tanıtılmasının hemen ardından Spotify, Peter Kafka aracılığıyla bir paylaşım yaptı. Paylaşımda söz konusu hizmetin temelde ”rekabeti tamamen ortadan kaldıracak” olması eleştiriliyor. Paylaşılan açıklamada şunlar yazıyor:

“Apple bir kez daha, hakimiyet alanını rakiplerini dezavantajlı duruma düşürmek için genişletiyor. Gücünü insanları kendi hizmetlerini tercih etmeye mahkûm bırakmak için kullanıyor. Rekabet yetkililerini, Apple’ın rekabet karşıtı davranışını sınırlandırmak için acilen harekete geçmeye çağırıyoruz; kontrol edilmediği takdirde, onarılamaz bir zarara yol açacaktır. Geliştirici topluluğuna ve kolektif özgürlüklerimizi dinleme, öğrenme, oluşturma ve bağlantı kurma ile tehdit edin. ”

Bakalım ilerleyen günlerde Spotify ve Apple arasındaki kriz hangi noktaya taşınacak? Zira iki tarafta şu anda davalık.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Spotify’dan Apple etkinliği sonrası açıklama”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Kendi hizmetlerim kendi ürünlerim diye zorlayarak tekelinde toplamaya çalışıyor işte 🙂

" Spotify’dan Apple etkinliği sonrası açıklama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify’dan Apple etkinliği sonrası açıklama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify’dan Apple etkinliği sonrası açıklama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 2. 2 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
 3. 3 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 4. 4 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 5. 5 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
 6. 6 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 7. 7 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 8. 8 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 9. 9 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 10. 10 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!