Spotify’dan George Floyd anısına verilen karar


02 Haziran 2020 Salı 13:15
Spotify’dan George Floyd anısına verilen karar

Geçen haftadan beri ABD’de yaşanan protestoların odağında Minneapolis’te bir polis memurunun George Floyd’u acımasızca katletmesi bulunuyor. ABD’nin ırkçılık karşısındaki tutumunu tekrar gün yüzüne çıkaran bu olayın ardından birçok şirket bu olayı protesto etti. En son Spotify’dan bir hamle geldi. Sevilen popüler müzik ve podcast dinleme platformu Spotify, George Floyd anısına verdiği karar ile dikkat çekiyor.

Spotify George Floyd anısına verdiği karar ile dikkat çekiyor

ABD’de yaşanan karışıklık ve George Floyd’un öldürülmesinin ardından, daha yeni PS 5’in tanıtım tarihinin ertelendiğini duyurmuştuk. Bunun ardından Call of Duty yeni gelecek güncellemesi için, ”böyle bir zamanda güncelleme yayımlamayacağız”, diyerek olaya tepkisini göstermişti.

George Floyd’un öldürülmesinin ardındaki tepkilere bir başka destek daha geldi. Spotify George Floyd anısına verdiği karar ile birlikte çalma listelerine ve podcast’lere 8 dakika 46 saniyelik sessizlik anı ekliyor. Popüler platform, söz konusu olaylara sessiz kalmadığını ve yaşanan kaybın acılığına dikkat çekiyor.

Spotify George Floyd anisina verdigi karar

Bildiğiniz gibi bu 8 dakika 46 saniye, Minneapolis’te eski polis memuru Derek Chauvin’in George Floyd’un boynunu diziyle tutma süresi. Acı olaya gönderme yapan Spotify, yalnızca ABD’de değil dünyanın her yerinde yaşanan olaylara kendince bir hamle yapmış oluyor.

Spotify’ın söz konusu eylemi ise polis şiddetini ve ırkçılığını protesto etmek için tasarlanan hareketin bir parçası olarak gösteriliyor. Yayımlanan bir blog yazısında da görüldüğü kadarıyla salı gününden itibaren bu 8 dakika 46 saniyelik süre ile karşılaşmak çok olası.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Spotify’dan George Floyd anısına verilen karar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify’dan George Floyd anısına verilen karar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify’dan George Floyd anısına verilen karar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Redmi Note 9 Pro vs Mi Note 10 Lite Redmi Note 9 Pro vs Mi Note 10 Lite
  2. 2 Bu hafta hangi videolar geliyor? SDN ofis içi Bu hafta hangi videolar geliyor? SDN ofis içi
  3. 3 WhatsApp mesajlarını başka telefona aktarma nasıl yapılır? WhatsApp mesajlarını başka telefona aktarma nasıl yapılır?
  4. 4 SDN Ofisinden sırlar - Editörler daş mı yesin? (Video) SDN Ofisinden sırlar - Editörler daş mı yesin? (Video)
  5. 5 Xiaomi Redmi Note 9 vs Xiaomi Redmi Note 9 Pro Xiaomi Redmi Note 9 vs Xiaomi Redmi Note 9 Pro
  6. 6 MacBook'u hurdaya çeviren hatalar! MacBook'u hurdaya çeviren hatalar!
  7. 7 GeForce Now ile telefondan AC Syndicate oynadık! GeForce Now ile telefondan AC Syndicate oynadık!
  8. 8 Yurtdışı telefon fiyatları vs Türkiye fiyatları - Şaşırtıcı Yurtdışı telefon fiyatları vs Türkiye fiyatları - Şaşırtıcı
  9. 9 POCO F2 Pro ile ilk karşılaşma POCO F2 Pro ile ilk karşılaşma
  10. 10 99 TL'ye soğuk hava verdiğini iddia eden fan inceleme! 99 TL'ye soğuk hava verdiğini iddia eden fan inceleme!