Spotify’dan George Floyd anısına verilen karar


02 Haziran 2020 Salı 13:15
Spotify’dan George Floyd anısına verilen karar

Geçen haftadan beri ABD’de yaşanan protestoların odağında Minneapolis’te bir polis memurunun George Floyd’u acımasızca katletmesi bulunuyor. ABD’nin ırkçılık karşısındaki tutumunu tekrar gün yüzüne çıkaran bu olayın ardından birçok şirket bu olayı protesto etti. En son Spotify’dan bir hamle geldi. Sevilen popüler müzik ve podcast dinleme platformu Spotify, George Floyd anısına verdiği karar ile dikkat çekiyor.

Spotify George Floyd anısına verdiği karar ile dikkat çekiyor

ABD’de yaşanan karışıklık ve George Floyd’un öldürülmesinin ardından, daha yeni PS 5’in tanıtım tarihinin ertelendiğini duyurmuştuk. Bunun ardından Call of Duty yeni gelecek güncellemesi için, ”böyle bir zamanda güncelleme yayımlamayacağız”, diyerek olaya tepkisini göstermişti.

George Floyd’un öldürülmesinin ardındaki tepkilere bir başka destek daha geldi. Spotify George Floyd anısına verdiği karar ile birlikte çalma listelerine ve podcast’lere 8 dakika 46 saniyelik sessizlik anı ekliyor. Popüler platform, söz konusu olaylara sessiz kalmadığını ve yaşanan kaybın acılığına dikkat çekiyor.

Spotify George Floyd anisina verdigi karar

Bildiğiniz gibi bu 8 dakika 46 saniye, Minneapolis’te eski polis memuru Derek Chauvin’in George Floyd’un boynunu diziyle tutma süresi. Acı olaya gönderme yapan Spotify, yalnızca ABD’de değil dünyanın her yerinde yaşanan olaylara kendince bir hamle yapmış oluyor.

Spotify’ın söz konusu eylemi ise polis şiddetini ve ırkçılığını protesto etmek için tasarlanan hareketin bir parçası olarak gösteriliyor. Yayımlanan bir blog yazısında da görüldüğü kadarıyla salı gününden itibaren bu 8 dakika 46 saniyelik süre ile karşılaşmak çok olası.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Spotify’dan George Floyd anısına verilen karar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify’dan George Floyd anısına verilen karar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify’dan George Floyd anısına verilen karar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2