Okunma

Spotify ebeveyn filtresi devreye giriyor


19 Ağustos 2019 Pazartesi 13:10
Spotify ebeveyn filtresi devreye giriyor

Spotify aile planı satın alan müşterileri için yeni özellikler sunmaya başladı. Şirket, bugün itibariyle İrlanda’da kullanıma sunulan yeni özellikleri aile tarifesine dahil etmiş durumda. Bu kapsamda Spotify ebeveyn filtresi devreye alındı. Bu da explicit yani 18 yaş ve üzeri şarkıların çocuklar tarafından dinlenilmesinin yolunu kesecek.

Spotify aile planı için Spotify ebeveyn filtresi geldi

İlk olarak 2014 yılında başlatılan bu üyelik planı şu anda ülkemizde aylık 20.99 TL‘ye sunuluyor. Hesap sahibi dahil olmak üzere kendisiyle aynı adreste yaşayan en fazla beş kişiye kadar aile bireylerini sisteme dahil ederek tek ücret ödeyebiliyor. Bunun haricinde Spotify Premium üyelik herkesin kendi hesabında ayrı ayrı sunuluyor.

Ancak sistem ilk kullanılmaya başlandığı zamanlar yukarıdaki şartlar aynı olsa da ebeveyn kontrolü gibi özellikleri içermiyordu. Söz konusu filtreyi aktif edebilmek için ödemeyi yapan hesap sahibinin işlem yapması gerekli. İşlem yapıldığında alt hesapta yer alan çocuklar bu özelliği kapatmak için belirlenen pin kodunu girmeli.

Spotify aile planı

Ebevyn filtresi dışında eklenen bir diğer özellikte ise ortak oynatma listesi oldu. Aile üyelerinin dinlediği müzikleri analiz eden Spotify, bütün aile üyelerinin dinleyebileceği bir “aile mix” oynatma listesi hazırlayıp, kullanıcılarına sunacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Spotify ebeveyn filtresi devreye giriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify ebeveyn filtresi devreye giriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify ebeveyn filtresi devreye giriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "