Spotify Halka Açılmaya mı Hazırlanıyor?


28 Mart 2014 Cuma 07:10
Spotify Halka Açılmaya mı Hazırlanıyor?

Geçtiğimiz sene ülkemizde de hizmet vermeye başlayan popüler müzik servisi Spotify, çeşitli yatırım bankalarıyla resmi olmayan diyaloglarda bulunmuş. Genel görüş, şirketin halka açılmaya hazırlandığı yönünde.

Spotify’ın önümüzdeki ay bankalarla resmi toplantılar yaparak muhtemelen muhtemelen sonbaharda gerçekleştirilecek bir halka arz için plan yapacağı düşünülüyor. Elbette halka açılmanın tarihi birçok farklı etkene göre değişebilir de.

Şirket, bize yakında halka açılacağını düşündürten çeşitli adımlar attı. Bunlardan ilki şüphesiz Spotify’ın Echo Nest’i satın alması oldu. Echo Nest, Spotify’ın kişiselleştirilmiş radyo özelliğinin arkasındaki algoritmanın sahibi.

Ayrıca Morgan Stanley, Deutsche Bank ve Goldman Sachs gibi büyük bankalar da Spotify’ın kredi limitini 200 milyon dolar olarak belirlediler. Bankalar, bu kadar büyük kredileri genelde çok güvendikleri şirketlere veriyorlar. Spotify, bu bağlamda yatırımcıların dikkatini çekmek istemiş olabilir.

2008 yılında İsveçli Daniel Ek ve Martin Lorentzon tarafından kurulan Spotify, kısa zamanda müzik akış hizmetleri alanında en hızlı büyüyen şirketlerden biri oldu. Şirketin rakiplerinden 2000 yılında kurulan Pandora ise 3 yıl önce halka açılmıştı.

Spotify’ın son zamanlardaki hareketlerini takip eden bankacılar, şirketin potansiyel yatırımcıların dikkatini çekeceğini, çünkü iş modelinin reklamlardan ziyade üyelik modeline dayandığını söylüyorlar.

:: Spotify’a para veriyor musunuz?
yazarAhmet Vural

Birçok farklı ekonomi ve bilişim yayınında yazarlık ve çevirmenlik yapmış olan Ahmet SDN'de popüler teknolojiden silikon plakalara kadar geniş bir yelpazede haberleriyle bizlerle.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

Evet veriyorum. Her ay 10 lira. Hakedene vereceksin.

" Spotify Halka Açılmaya mı Hazırlanıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify Halka Açılmaya mı Hazırlanıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify Halka Açılmaya mı Hazırlanıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  2. 2 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  3. 3 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  4. 4 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  5. 5 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  6. 6 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  7. 7 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  8. 8 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  9. 9 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  10. 10 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!